690 680 960

82-letni motorowerzysta poszkodowany w wypadku na krajowej 12

W sobotę na drodze krajowej nr 12 doszło do wypadku z udziałem motorowerzysty. Poszkodowany 82-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak już informowaliśmy, w minioną sobotę około godziny 9 na drodze krajowej nr 12 doszło do wypadku z udziałem motorowerzysty. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Struża Kolonia w powiecie świdnickim.

Policjanci ustalili wstępnie, że 82-letni kierowca motoroweru nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową Piaski – Chełm 33-letniemu kierowcy pojazdu marki Mazda i doszło do zderzenia obu pojazdów. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Świdnik)

5 komentarzy

 1. Motorowery na tory !!!!!!

  • Kierujący (kierujący czymkolwiek, a niepotrafiący tego robić prawidłowo) na lekcje doszkalające.
   A kierujący w podeszłym wieku powinni się zastanowić czy nadal się w stanie poruszać się bez powodowania zagrożenia dla siebie oraz innych.

   • jakie doszkalanie…dziadek pewnie nigdy nie miał uprawnień do kierowania czymkolwiek…no może kartę furmana posiadał…ale jego ojciec…

 2. Uprawnienia które posiada większość kierowców nie zapewnią bezpieczeństwa na drogach tak długo jak długo wiekszośc kierowców będzie świadomie ignorowała przepisy, bądź nie będzie znała przepisów (co nie jest rzadkoscią) pomimo posiadanych uprawnien .

 3. Kierujący motorowerem, jeszcze każdego z Was „bohaterów” mógłby nauczyć zasad ruchu drogowego. Ponad 40 lata zawodowo jeździł w PKS po całym kraju. W miejscu zdarzenia obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h . Pytanie co robił kierowca Mazdy… że uderzył w motorowerzystę, który był na krawędzi drogi, przy doskonałej widoczności ? Nie widać żadnych śladów hamowania !!

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas