Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

82-latka sama wracała do domu, zaczepił ją mężczyzna. Domokrążca okradł seniorkę

82-letnia mieszkanka Chełma została okradziona przez nieznanego jej mężczyznę. Sprawca wymyślił historię, z której wynikało, że osobom powyżej osiemdziesiątego roku życia wypłacane są dodatkowe pieniądze. Oszust chciał omówić szczegóły tej sprawy i wszedł do mieszkania kobiety, gdzie ukradł jej pieniądze i biżuterię.

Policjanci z Chełma otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy i biżuterii w jednym z mieszkań na osiedlu w centrum miasta. Mundurowi ustalili, że mieszkająca samotnie 82-latka wracając do domu została zagadnięta przez nieznanego mężczyznę.

Nieznajomy poinformował seniorkę, że osobom powyżej osiemdziesiątego roku życia wypłacane są dodatkowe pieniądze. Pod pretekstem omówienia tego, wszedł za seniorką do jej mieszkania.

W trakcie rozmowy poprosił, aby kobieta przeliczyła gotówkę, którą miała w domu, a także o sprawdzenie biżuterii. W pewnej chwili, gdy była zajęta czymś innym, mężczyzna nagle opuścił mieszkanie. Jak się okazało wraz z nim zniknęły pieniądze oraz złoty łańcuszek i pierścionek. O zdarzeniu tym poinformowała policjantów szacując straty na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami, gdyż nie wszyscy, którzy pukają do naszych drzwi muszą mieć dobre intencje. Pamiętajmy, że pomysłowość oszustów jest nieograniczona i stosują przeróżne metody chcąc wyłudzić od nas pieniądze. Mogą podawać się za pracowników różnych instytucji, oferować dopłaty, sprzedaż przedmiotów, czy też wykonanie usługi. Nie obdarzajmy nadmiernym zaufaniem tych osób i zachowajmy czujność.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Ludzi starszych łatwo oszukać bo są chytrzy na pieniądze.
  Ta je miała, ale wg. niej za mało, chciała więcej… po co, na cołaski ???

  • Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

   A tu panie, inflacja… cołaskabiorcy też podnieśli się z cołaskami.
   Teraz cołaska ale nie mniej niż tysiąc za byle wymamrotanie zaklęć albo obietnicę łask niespełnionych.
   I to bez gwarancji !!!

 2. Oj dobrze że nie zgwałcił….

 3. Za PO i Tuska tak nie kradli. Teraz przykład idzie z góry.

 4. Ludzi starszych łatwo oszukać, bo są łatwowierni, nie są wyrachowani i przebiegli. A młodzi według ciebie nie dają się oszukać??
  Oczywiście, że się dają, choćby przez klikanie w linki lub pseudo inwestycje w kryptowaluty…