Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

78 latek potrącił na przejściu dla pieszych 79 latka

Dzisiaj po południu w Świdniku, kierujący fiatem starszy mężczyzna, potrącił na przejściu rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 13 na ulicy Kosynierów w Świdniku. Samochód osobowy potrącił tam rowerzystę. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze świdnickiej drogówki, kierujący fiatem punto 78-letni mężczyzna na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił rowerzystę.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Rowerzysta w wieku 79 lat został przetransportowany do szpitala. Jak informują lekarze, mężczyzna doznał m.in. licznych urazów, w tym głowy i barku a także ogólnych potłuczeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Ponieważ uczestnicy zdarzenia przedstawiają różne wersje wydarzeń, co do tego jak doszło do wypadku, mundurowi apelują do świadków o kontakt w tej sprawie. – Policjanci muszą ustalić czy poszkodowany mężczyzna przejeżdżał po przejściu czy przeprowadzał rower – wyjaśnia Elwira Domaradzka ze świdnickiej komendy.

(fot. Świdnik Wysokich Lotów)
2015-04-28 17:52:44

21 komentarzy

 1. trafił dziad na dziada i nieszczęscie gotowe.

 2. Dlaczego ludzie w tym wieku jeszcze jeżdżą samochodami kierowcy powyżej 65 roku powinni dostawać nakaz robienia szczegółowych badań tak jak, refleks,jak i badanie wzroku Ale może jak wybija kilka osób czy dzieci to zostanie wprowadzony taki nakaz

 3. wszystkim komentującym pod rozwagę – dzisiaj potrącony zmarł w szpitalu.
  Pomoc jaką otrzymał na Jaczewskiego była skandaliczna.
  Niech spoczywa w pokoju.

 4. przepraszam czy to żart ze ten rowerzysta nie zyje ????

 5. Prosze o potwierdzenie i jak sie o tym sie dowiedziales ze ten rowezysta nie zyje mam nadzieje ze mowimy o tym samym czlowieku kolizja z dnia 28 kwiecien ul kosynierow w świdniku… ZYTA

 6. Tak ten rowerzysta nie zyje ,msza zalobna byla 28 maja o 13 godz w Kosciele Chrystusa Odkupiciela w Swidniku a pogrzeb na cmentarzu w Kazimierzowce po mszy.

 7. Dziekuje za potwierdzenie ,,,A sprawca kolizji nadal sie porusza po świdnickich drogach a to co wiem to jego widocznosc w jednym oku jest tylko w 25 % a na lewe nie widzi wcale

Z kraju