Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

7-latek trafił pod opiekę dziadka, bo jego rodzice byli pijani

Wczoraj w jednym z mieszkań w Chełmie interweniowali policjanci, którzy zastali tam pijanych rodziców 7-latka. Oboje zostali zatrzymani, zaś dziecko trafiło pod opiekę dziadka.

W środę chełmscy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie osiedla Słoneczne w Chełmie znajdują się nietrzeźwi rodzice, posiadający po opieką 7-letniego syna. O sprawie mundurowych poinformował członek rodziny.

Na miejscu funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości obojga rodziców. 37-letnia matka miała w organizmie 3 promile alkoholu, a 34-letni ojciec ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Oboje zostali zatrzymani.

Chłopcu nic się nie stało, 7-latek trafił pod opiekę dziadka. Gdy zatrzymani wytrzeźwieją, będą z ich udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe. Policjanci ustalą, czy swoim zachowaniem narazili syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. …patologia

  2. Szkoda tego chłopca, już teraz będzie musiał zmierzyć się z pewnym bagażem.
    Ile małżeństw nie ma szansy na dzieci…

  3. Oby to nie był dziadek jak ten z Lubartowa….

  4. A co z sylwestrem? Wtedy wszyscy rodzice są mniej lub bardziej pijani… zabierać też? Może do sierocińca od razu?

Z kraju