Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

360 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym jeden przypadek w Chełmie. Największa grupa chorych w woj. śląskim

We wtorek po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem na terenie kraju. Największa liczba nowych zakażeń pochodzi z woj. śląskiego. Nie żyje 12 osób zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 360 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (288), dolnośląskiego (25), mazowieckiego (21), łódzkiego (13), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (3), małopolskiego (2), podlaskiego (1), opolskiego (1), lubelskiego (1) – poinformowało we wtorek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Chełma, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 12 maja 2020 roku (godz. 17.30) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 395 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 267 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 53-K, 83-M Warszawa, 83-M Radom, 50-M Racibórz, 89-K Zgierz, 81-K Gdańsk, 80-M,61-M,63-K,78-M Wrocław, 89-K Nowogrodziec, 86-K Świdnica. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w Polsce: 16 921/839 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 12 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 77 (19)
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 5298.
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 709.

Laboratoria działające na terenie województwa lubelskiego w ciągu ostatniej doby przebadały łącznie 901 osób.

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. pixabay.com)

18 komentarzy

 1. Jasny gwint co z tym śląskim? Powinni wprowadzić tam kolosalny rygor. Pozamykać ludzi na 3 tygodnie. Szok.

  • Chcieli górnicy jechać do Warszafki protestować to patrz ironio nagle zaczęli mieć koronawirusa.
   I siedzą na ***.
   Jak mawiał klasyk będą *** za miskę ryżu;)

   • Dostajesz przymusową kwarantannę i masz wybór. Jedziesz do wawy i płacisz grzywnę albo siedzisz w domu. Za jakiś czas ludzi nie powstrzyma kwarantanna tylko najgorsze, że żydzi w rządzie są na to od dawna przygotowany w przeciwieństwie do nas spacyfikowanych i przestraszonych obywateli.

  • Średnia wieku prawie 80 lat. Pora zamknąć gospodarkę na dobre i wprowadzić racjonowanie jedzenia, zapomniałem jeszcze o szczepionce najlepiej takiej żeby ludzie żyli przez nią w chorobie do 65 roku życia a potem masowo umierali. Ci co się wcześniej rozchorują i nie będą mogli wykonywać swojej niewolniczej pracy do rowu żeby ich nie utrzymywać. Ładniejszy opis możecie znaleźć w książeczce Orwella. Dalej dajmy tym oszustom i bandytom manipulować nami to w takim świecie umrzemy i będą żyły nasze dzieci. Taki świat im chcemy zostawić ?
   Nie jestem bardzo wierzący ale radzę posłuchać. Google wpisać KURTYNA OPADA-KSIĘŻA PRZECIWKO OBŁĘDOWI

  • ZOSTAŃ W DOMU I NIE PROTESTUJ

   Podejrzewam, że wszystkie laboratoria analizują w większości próbki ze Śląska. Zamiast protestować posiedzą w domach.
   Jaki ten wirus praktyczny 😉

 2. #Lukasz poluzuj maseczki.
  1. Rowerem bez maseczek
  2. Spacer bez maseczek
  3. Maseczka tylko do sklepu, przestrzeni zamkniętej.
  Łukasz przemyśl to i zrozum, bądź człowiekiem. Jest gorąco.
  Ludzie Ci się zbuntują wnet.
  #LukaszNIEduś

 3. podajcie dane tego z chełma – jak mnie odwiedził ?

  • Przecież nie ma odwiedzin. A nawet gdyby, to obaj mieliście maski na ustach i nosie, no i trzymaliście 2 metry odstępu. Jak widzisz, niepotrzebnie się martwisz.

 4. Szkoda ze takich statystyk nie ma o zachorowalności i śmierci na nowotwory,zawały ,aborcje

  • Są tylko nie podają. W Lublinie zmniejszyła się umieralność na rak i to wiem od człowieka który zajmuje się statystyką w szpitalu.

 5. w końcu trafili z badaniami i są wyniki, wybory odwołali i nie trzeba ściemniać

 6. w 3-ej sekundzie było słychać strzały.

 7. ,c,c,c,c,c,c,c,c

  Zakażonych jest może już z 20% społeczeństwa, ale nikt nie bada tych co nie wykazują objawów „morderczego” wirusa o śmiertelności corocznej grypy.

  • o śmiertelności wielokrotnie mniejszej niż grypy

  • Idąc tym tokiem myślenia zarażonych jest około 8 milionów Polaków, a umarło 800 osób zarażonych nie mylić z tymi co umarli na wirusa bo z tych 800 osób średnia wieku wynosiła prawie 80 lat i ponad 90 procent miało choroby typu ostatnie stadium raka. Licząc w ten sposób że faktycznie te osiemset osób umarło z powodu zakażenia a 20 procent populacja jest zarażona to daje nam to śmiertelność na poziomie 0,01 procenta. Zostańcie w domach i nie wychodźcie bez kagańców.

Z kraju