Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za tydzień

32. Finał WOŚP odbędzie się już za tydzień 28 stycznia. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”. Cel 32. Finału WOŚP to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Wszystkie licytacje znajdziecie tutaj – kliknij.

W całej Polsce odbywa się wówczas największa zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 Sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji. Zbierane są pieniądze nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.

Tak jak co roku, na mieszkańców Lublina czeka wiele atrakcji, a także miejsc, gdzie będzie można zasilić puszki 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie Lublina zostało zarejestrowanych 5 sztabów. Już tradycyjnie w Galerii Olimp zaplanowano wiele atrakcji. Program prezentuje się następująco: godz. 10.00 ANNA BANAŚ, 10.30 ALICJA IWAN, MATEUSZ MAŁEK, PATRYK CZYŻEWSKI, 11.00 SZKOŁA RYTM I MELODIA EWELINY CHYLIŃSKIEJ, 11.45 ZUMBA (SYLWIA SZCZESNA I MONIKA IWAN), 12.00 BLUELIFE ART., 12.55 ZUMBA (SYLWIA SZCZESNA I MONIKA IWAN), 13.00 „Symulacja Wypadku”, 14.00 ZESPÓŁ PROMIL + WITEK SZACOŃ, 15.00 ZESPÓŁ PLOT, 16.00 ŁUKASZ STAFIŃSKI, 16.30 ZESPÓŁ SEEKING DREAMS, 17.00 ZESPÓŁ RAVEN, 18.30 ENERGY GIRLS, NEWS, 20.00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA, POKAZ MC FIRE.

W tym roku do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie przyłączyło się wiele lokalnych firm, klubów sportowych, a także znanych osób, które wystawiły na aukcje swoje przedmioty.

O godzinie 20.00 w całym kraju w finałową niedzielę odbędzie się happening pt. „Światełko do Nieba”. Organizatorzy proszą wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, zapalenia latarki w telefonie czy pokazu laserów.

67 komentarzy

 1. Powinno się zbierać na tych co faktycznie potrzebują. W tym roku powinno się zbierać na Kamińskiego i Wąsika.Chwała bohaterom. 😂😂😂😂😂

 2. Gramy dla Ryżego i Szymowni.

 3. ##### kodziarskich sługusów

  raczej „światełko do piekła”

 4. Dam jeden grosz jak co roku żeby mieć serduszko i pochwalić się na Fejsie znajomym.

 5. Jestem problemem Tuska

  Poczytajcie ile zarabiała od 1 listopada 2002 r. miesięcznie na pełny etat żona LIDIA N.-OWSIAK – 9000 PLN. Dalej im wpłacajcie.
  A Tacy ludzie chcą rozliczyć zarobki PIS.

 6. Jurek zlituj się

  Przekażcie pieniądze żonom! Romualdzie kupcie termostat sterowany smartfonem a Barbarze dajcie gotówkę, bo na L4 ma tylko 80 % sędziowskiej pensji.

 7. A czy niezaszczepiony też może wrzucić do puszki, czy dalej jest segregacja sanitarna?

 8. Ani grosza dla syna milicjanta.

 9. TY daj 10zł na WOŚP – a ONI przekażą 4zł na szczytny cel
  6 zł dla nich na cały CYRK, dostojne życie
  Twoje dziecko marznie na mrozie zbierając pieniądze na bilbordy PO
  TYLKO DE BIL tego nie dostrzega

 10. Owsik,lewak,komuch, były UBek,dziecko resortowe… Weź się do uczciwej pracy.A nie tyle lat twoja rodzina żyje z chorych dzieci…A durny ciemny lud daje kasę nierobowi.Pomoc dzieciom to tylko przykrywka…Dwie fundacje powstałe przy WOŚP jako genialny pomysł na wyprowadzanie kasy…UBekowi nie daję! Można potrzebującym dzieciakom inaczej pomagać… bezpośrednio…bez lewackich pośredników…

Dodaj komentarz

Z kraju