690 680 960

3 osoby zginęły, 15 zostało rannych w 15 wypadkach drogowych. Policja podsumowała świąteczny weekend

Lubelska Policja podsumowała świąteczny weekend na drogach regionu. W 15 wypadkach zginęły 3 osoby a 15 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali także kilkadziesiąt osób, które wsiadły za kierownicę po alkoholu.

Przez cztery dni na drogach regionu mundurowi prowadzili działania „Bezpieczny weekend”. Policjanci zwracali szczególną uwagę czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Mundurowi zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

– W tym okresie na drogach województwa lubelskiego doszło do 15 wypadków drogowych, w których 3 osoby odniosły śmierć, a 15 odniosło obrażenia. Podczas kontroli drogowych ujawnionych zostało także 69 nietrzeźwych kierujących, odnotowaliśmy także 130 kolizji drogowych – informuje podkom. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

2016-03-29 10:12:44
(fot. ilustr. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. hahaha GDYBY NIE WYPADKI I STŁUCZKI TO BY NIKOGO NIE ZATRZYMALI !!! PRZEZ CAŁE ŚWIĘTA ANI JEDNEGO PATROLU NA DROGACH !!! ANI JEDNEGO DMUCHANIA !!! ŻAL.PL

  • Za Lublin nosa nie wyściubiłem, ale po samym mieście jeździłem cały świąteczny weekend w tę i z powrotem i rzeczywiście ani jednego patrolu drogówki nie widziałem (prewencję to i owszem, tu i ówdzie widać było w „lodówkach”, ale drogówki wcale).
   Może tak dobrze się na granicach zabudowanego w krzakach, z niezawodnymi „Iskrami” pochowali, że nie było ich widać?

  • Propaganda w mediach , a policjanci z rodzinami za stołami świątecznymi .

  • Dlatego tak mało pijanych kierowców zatrzymano jak nigdy dotąd

  • Potwierdzam. Pokonalem w Święta trasę Lublin-Stalowa Wola i z powrotem i przy wyjeździe z Lublina stała Pani z suszarką. Pomyślałem sobie ze jednak trzeba będzie mieć oczy dookoła głowy po drodze, ale na szczęście to był jedyny patrol jaki spotkałem 🙂

 2. Kolejna propaganda, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jeździłem trochę przez te świąteczne dni po naszym regionie i policję widać było tylko przy wypadkach – względnie kolizjach, a tych nie brakowało. To wszystko jest jedna wielka ściema z tymi bezpiecznymi weekendami. Poważnym problemem jest natomiast ignorancja nie tylko przepisów drogowych, ale i innych użytkowników drogi przez typowych cwaniaków drogowych – często są to obce rejestracje. A ja się pytam, gdzie jest prewencyjne działanie drogówki?

 3. Sto dwunasty niedorzecznik prasowy

  Widzę tu sporo dobrej roboty policjantów, ale obawiam sie, że ich praca pójdzie na marne, zaprzepaszczona przez zbyt pobłażliwe sady.

 4. Jak oni mogli podsumować swieta jak dzisiaj dopiero na bani będą jeździć

 5. Szanowna Redakcjo,

  Pora na przypomnienie starych spraw – taksówkarza, oskarżonnego o pedofilię – minęło 3 m-ce aresztu, pora więc zająć się tematem, wszak obiecaliście, że będziecie monitorować…
  Zatem, czy podejrzany taksówkarz Adam K. okazał się być pedofilem ?
  Jeśli tak, co się w jego sprawie dzieje ?

  Pisaliście też o młodej matce, której dziecko lądowało na Izbie Przyjęć z pękniętą czaszką..

  Jakie są dalsze losy bohaterów waszych notek ??

  Nie wiem, jak Wy, ale ja z ciekawością przeczytam cd tych historii…

  W końcu-obiecaliście !

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas