21 mandatów i jeden wniosek do sądu za łamanie przepisów dotyczących epidemii

Policjanci z Kraśnika za zlekceważenie przepisów dotyczących epidemii koronawirusa 21 osób ukarali mandatami karnymi, zaś wobec jednej skierowany został wniosek do sądu. Policyjne patrole wpierane przez wojsko bardzo rygorystycznie podchodzą do wprowadzonych przepisów.

Kraśniccy policjanci na terenie powiatu kraśnickiego ujawnili 21 przypadków naruszenia dyscypliny w związku z ogłoszonym stanem epidemii. Dotyczyły przede wszystkim poruszania się na terenach rekreacyjnych oraz gromadzenia się.

We wszystkich przypadkach osoby, które naruszyły prawo ograniczające swobodne poruszanie zostały ukarane mandatami karnymi.

W jednym przypadku 17-latek, pomimo zakazu poruszania się bez osoby dorosłej, wyszedł sam z domu po godzinie 20. O niezgodnym z wprowadzonym prawem zachowaniu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Z wszystkimi nakazami, zakazami i obostrzeniami można zapoznać się na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

59 komentarzy

 1. Polecam dzisiaj udać się pod kościoły, będzie żniwo

  • Masz rację dzisiaj w Rejowcu Fabrycznym na mszy o godz. 10 było ponad 20 osób widziałem jak wychodzili z kościoła . Mówi się tylko o tych którzy spotkali się we dwóch i wypili browara a co z wiernymi czy jest jakaś dyspensa dla nich A ksìądz na to pozwala

  • Polecam włączyć myślenie i zacząć coś robić z tą żydowską propagandą, którą nam serwują bo zostaniemy bez majątku i gospodarki całkowicie. Wszystko przejmą banki którymi właścicielami możecie się tylko domyślić kto jest. Dalej się martwmy o wirusa bo to że jak tak dalej będzie i ludzie będą umierać z głodu i skakać z okien to stanie się faktem a nie abstrakcją. Czekają nas bardzo krwawe wydarzenia i każdy kto ma chociaż troszeczkę oleju w głowie zacznie to zauważać. Jeśli myślicie że nasz rząd nie jest przygotowany na krwawe tłumienie protestów to się mylicie. Oficjalnie mamy amerykańskich okupantów w kraju i jest ich więcej jak za komuny rusków. Polskie wojsko według ustaw które mamy jest zobligowane do złożenia broni na rozkaz prezydenta w ręce obcych wojsk. O ile pamiętam to już mieliśmy kiedyś taki konflikt zbrojny gdzie zginęli nasi żołnierze i policjanci. Na miejscu polskiego wojska i policji już bym się bał, ale chwilowo zachłysnęli się władzą jaką nagle dostali od rządu wiec jeszcze togo nie widzą. Marna perspektywa nas czeka na najbliższe miesiące, ale boje się że dekady. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i obym się mylił. Za głupie komentarze serdecznie dziękuje i ja też was to samo ..

 2. Dziwne że serwisy AGD i rtv mogą chodzić po domach klientów i zarażać się na wzajem.

  • PROPONUJĘ CI ŚWIĘTA BEZ LODÓWKI I CIEPŁEJ WODY – SERWISANCI TEŻ SIĘ NARAŻAJĄ

  • a ten znowu z serwisami AGD będzie szukał dziury w d… problem rangi 3 osobowej konferencji numizmatyków…
   Zajmij się czymś pożytecznym a nie kompromitowaniem się swoją histerią na forum… ach „Bezwzględni ludzie!.”…

 3. do kościoła a nie łazicie po parkach!a

 4. Wprowadzone ograniczenie swobodnego poruszana się jest niezgodne z Konstytucją. Tylko po wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego można wprowadzić takie ograniczenie.

  • Idz i to powiedz patrolom , moźe cię wysłuchają . Będziesz miał argument to zniesiesz te zakazy jeśli nie to do*****lo ci tak źe się zesrasz w gacie.

   • Odmawiasz przyjęcia mandatu. Sprawa idzie do sądu i wygrywasz:) mandaty ludzie przyjmują tylko i wyłącznie poprzez nieznajomość przepisów. To co oni teraz wyczyniają to ostry gwałt na konstytucji.

    • Jak pójdziesz do pudła za niezapłaconą grzywnę to się dowiesz co to ,,ostry gwałt” dzbanie.

     • O widzę że przekonałes się otym na własnej skórze 🙂 masz niemile wspomnienia he he Jerbie

    • Dawno mnie nie było ale wróciłem na kwarantanne i znowu się nudzę… więc wklejam:
     Witamy w nowej rzeczywistości…
     w której już nie chodzi o logikę lecz o podporządkowanie się masy…
     wprowadzając coraz bardziej nielogiczne zakazy i kary testują jak daleko mogą się posunąć w sterowaniu społeczeństwem… zastraszyć i ciemny lud zgodzi się na wszystko…
     … a i walący budżet się troszkę podreperuje.. bo na 13, 14 i 1000+ musi być…

  • No niech Ci będzie: Dz.U.2020.566, powołują się tam na: art. 46a i art. 46b pkt 1-6 i 8-12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 284, 322 i 374)

   • Przeczytałem. Cytat z art. 46:
    „4.W rozporządzeniach, o których mowa w ust.1 i2, można ustanowić:
    1)czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,”

    Jest tam mowa tylko o sposobie przemieszczania. Nie ma wzmianki o tym, że można zakazać przemieszczania w zależności od celu. A to teraz wprowadzili. Do sklepu możesz. Do lasu nie możesz.

    • Nie jestem prawnikiem, ale mam pomoc w postaci Q&A RPO, a tam w dniu 04-04-2020 zamieszczono taki wpis:

     „Czy osoba poniżej 18 r. ż. może wyprowadzić psa na spacer.

     Nie, nie może.

     Zgodnie regulacjami zawartymi w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.2020.Poz.566) osoba poniżej 18. roku życia samodzielnie nie może przemieszczać się i tym samym bez opieki osoby dorosłej nie może, bez naruszenia obowiązujących przepisów, wyprowadzić psa na spacer.

     Szczegółowo uregulowano tę kwestię w rozdziale 8 tego rozporządzenia „Nakaz określonego sposobu przemieszczania się”:
     § 18. 1. W okresie, o którym mowa w § 2 ust. 1, w przypadku gdy przemieszczanie się następuje:

     1) pieszo – jednocześnie mogą się poruszać osoby w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie, chyba że zachowanie tej odległości nie jest możliwe ze względu na opiekę nad:

     a) dzieckiem do ukończenia 13. roku życia,

     b) osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;

     2. W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. przemieszczanie się osoby do ukończenia 18. roku życia jest możliwe wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej.”

     Dla tego pytania nie ma linku z zastrzeżeniem RPO.

     • @ Piotrek
      No to właśnie zgodnie z rozporządzeniem ustalono sposób przemieszczania się:
      – w odległości 2m od innych
      – nieletni z opiekunami

      Bezprawne jest ograniczanie przemieszczania w zależności od celu:
      – do sklepu możesz
      – na łąkę na odludziu nie możesz.

  • @abc – Czy znak drogowy B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) też ogranicza poruszanie się, które jest niezgodne z Konstytucją?
   W Konstytucji nic nie ma o tym znaku.
   W uchwałach sejmowych, zatwierdzonych przez Senat i podpisanych przez Prezydenta RP też nic nie ma.
   Jedynie jakieś Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
   Czyli jakiś minister będzie decydował gdzie mogę się poruszać?
   A nawet nie minister tylko urzędnik powołujący się na rozporządzenie ministra.

   • Na prawdę porównujesz zakaz ruchu na kawałku drogi do zakazu opuszczania mieszkań?

    • do „zakazy”… Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym a rozporządzenie … widzisz jakąś różnicę? Jeśli nie to szukaj okulisty … powodzenia xD

     • @jacek no właśnie widzę różnicę i dlatego podałem taki przykład ale być może źle mnie zrozumiałeś.
      Chodziło mi o to, że wiele rozporządzeń wydawanych przez różne organy ma moc prawną i wcale szczegóły nie muszą być wcześniej wymieniane w jakiejś ustawie czy Konstytucji.
      Oczywiście w takim rozporządzeniu minister (czy też inny urzędnik) powołuje się na konkretną ustawę.
      Ale ostatecznie to właśnie decyzja w rozporządzeniu często decyduje i jakimś zakazie.
      @abc się obruszył, że on o zakazie opuszczania mieszkań a ja o znakach drogowych.
      To mogę podać również inny przykład.
      Ktoś mógłby powiedzieć, że ograniczenie uczestnictwa w Mszy Św. (konkretna ilość, która decyzją ministra była zmniejszana) narusza jego konstytucyjne prawa.
      I dla wielu osób będzie to jeszcze ważniejsze niż zakazy dotyczące opuszczania mieszkania czy też przemieszczania się.
      Ustawa nie wymienia miejsc, gdzie można (lub nie można) pójść tylko daje możliwość ograniczeń w rozporządzeniach.
      Dlatego nawiążę jeszcze do jednego z komentarzy @abc:
      „Jest tam mowa (w ustawie) tylko o sposobie przemieszczania. Nie ma wzmianki o tym, że można zakazać przemieszczania w zależności od celu. A to teraz wprowadzili. Do sklepu możesz. Do lasu nie możesz”
      I jak należałoby to czytać?
      Otóż @abc – możesz przemieszczać się do lasu stosując się do określonych sposobów przemieszczania się.
      Tylko wejść do tego lasu nie możesz ale to już jest rozporządzenie, w którym jest odwołanie do innych artykułów tej, lub innej ustawy.
      Podobnie jak nie możesz wejść do kościoła gdy będzie tam już 5 osób… ale wyjść z domu do tego kościoła możesz bo skąd masz wiedzieć ile w tej chwili jest tam osób?
      Podobnie jak ze sklepami (ilość klientów na kasę) – wyjść z domu możesz ale wejść do sklepu niekoniecznie.
      Wrócę do tego znaku drogowego…
      B-1 nie oznacza, że nie możesz wyjechać samochodem z garażu 🙂

 5. Te zakazy to jakaś paranoja! W kościele max 5osob a w biedronce z 6k asami 18 osób gdzie w kosciele siadziesz w ławce zdala od innych a w sklepie wszystko „zmacane”…. Jak „dziecko”majace 16/17lat nie moze wyjsc na zewnątrz po zakupy to kto do cholery ma je zrobic jak rodzice w pracy lub dziadkowie 80+wychowuja wnuka? To wtedy co? Chore poprostu chore.
  Mielismy chronic seniorów, a zrobili im udogodnienia. A zdrowy czlowiek mlody wyjść nawet babce po zakupy nie moze. To jest waszym zdaniem rozsadne ? bo moim nie!

  • miałem wrażenie, a ostatnie trzy tygodnie mnie w tym upewniły, że 80+% społeczeństwa, to umysłowe sieroty po III RP nieboszczce. To nie zakazy są chore, tylko szara masa spuszczona z łańcucha. gdyby policja i wojsko, miały możliwość skutecznej egzekucji rozporządzeń, na ulicy lałaby się krew. tak jak lała się w chinach, kiedy KPCH dało takie uprawnienia ichnim służbom. wprowadzenie stanu wyjątkowego, daje służbom takie plenipotencje aby ten mandat w imieniu legislatora wykonać. obserwując komentarze różnych bezimiennych, że nastał czas aby ta władza właśnie wyjęła już rękę z nocnika i taki mandat służbom dała.

 6. A na działkach libacje

  • Racja, grille, ogniska. To nie jest w tym momencie konieczne, można wytrzymać w domu. Też mam małe dzieci ale dla ich bezpieczeństwa lepiej te dwa tygodnie niech posiedzą na balkonie nic im się nie stanie.

   • „To nie jest w tym momencie konieczne, można wytrzymać w domu. Też mam małe dzieci ale dla ich bezpieczeństwa lepiej te dwa tygodnie niech posiedzą na balkonie nic im się nie stanie.”
    To jak masz „małe dzieci”, to może podrzucę Ci jeszcze jedno 7 letnie? Nie bierzesz pod uwagę, że niektóre dzieci już siedzą w domach od 11 marca? Jak długo jeszcze? Kogoś zdrowo popieściło z tymi zakazami.
    Do tej pory chociaż wychodziliśmy na spacery do lasów, a teraz?
    Ciekawe, kto będzie leczył dzieci z uzależnień od telefonu, komputera, Internetu.

    • niezły z ciebie tatuś, skoro do tej pory nie zauważyłeś, że masz dziecko uzależnione od telefonu … było wygodnie jak bachor miał „zastępczego” ojca … nie?

     • Nie, nie mam (jeszcze) uzależnionego dziecka.
      I dopóki żyję, tak zostanie.
      Nie wszystkie dzieci są „bachorami”, jak twoje…
      Lekcje przez Internet, spotkania przez komunikatory, a d. sama urośnie.
      Dla zdrowia psychicznego i fizycznego olewam zakazy wychodzenia do lasu z własną rodziną. A jak policja zatrzyma mnie do kontroli, to też zobaczą dokumenty przez szybę – skąd mam pewność, że nie kontaktowali się z tymi z trójki?

     • czemu miał służyć ten tekst?
      „Nie wszystkie dzieci są „bachorami”, jak twoje…”?

     • patogen ostatnim swoim wpisem postawiłęś kropke nad i w udowadnianiu swojego braku zrozumienia o co w tym wszystkim chodzi i tu wklejam jakże aktualne od Dante:

      „Witamy w nowej rzeczywistości…
      w której już nie chodzi o logikę lecz o podporządkowanie się masy…
      wprowadzając coraz bardziej nielogiczne zakazy i kary testują jak daleko mogą się posunąć w sterowaniu społeczeństwem… zastraszyć i ciemny lud zgodzi się na wszystko…
      … a i walący budżet się troszkę podreperuje..”

     • co to za bełkot?

     • ten „… a i walący budżet się troszkę podreperuje..”?

     • albo inaczej, żebyś zrozumiał. wytłumacz mi czego nie zrozumiałem, bo póki co jedyne czego nie rozumiem, to jakaś twoja nieudolna próba [email protected] mi,nawet nie do końca wiem w jakim konkretnie kontekście. teraz odwołam się do cytatu. jakie”reperowanie” budżetu, skoro póki co trwa jego degradacja, która znacznie przekracza 13te emerytury, a przekazana jest na nieudolnych pseudobyzmesmenów, którzy swoje działalności porejestrowali za moje z tzw funduszu pracy (urząd pracy, ngo’s), a którzy to kompletnie nie są przystosowani do czegokolwiek, poza byciem robolem, tak jak ty, albo twój cytowany funfel.

    • Zapraszam, moje siedzą od 1.02 bo były chore, a później ograniczenia i jakoś dają radę.

   • Jaka jest różnica czy siedzą na balkonie czy wyjdą na dwór, jeśli nie będą się kontaktować z innymi? Ludzie wyjdźcie z domu z tymi dziećmi nie świrujcie. No chyba, że jest to balkon zamknięty, zabudowany, to w takim razie proszę też nie otwierać okien i zatkać kratki wentylacyjne, bo śmiercionośny wirus jest w powietrzu

    • Głupia rada,umieralność wzrośnie od tlenku węgla.Ten zabójca jest praktycznie 100 procentowy.Tu potrzebne ogólnodostępne testy czy jest,czy był czy jeszcze nie.Ograniczenia są wprowadzane dla spowolnienia zarażenia.

     • Widzę, że wziąłeś na poważnie mój komentarz z tym zamykaniem okien i kratek wentylacyjnych

 7. pogieło ich z zakazami. przesada i to duża. Kuwa lot do domu to morawowi nie wyszedł ,właśnie wykluwa się to co zostało przywiezione. Kwaranntanny nie ogarniali wtedy i teraz mamy rezultat.

 8. miałem wrażenie, a ostatnie trzy tygodnie mnie w tym upewniły, że 80+% społeczeństwa, to umysłowe sieroty po III RP nieboszczce. To nie zakazy są chore, tylko szara masa spuszczona z łańcucha. gdyby policja i wojsko, miały możliwość skutecznej egzekucji rozporządzeń, na ulicy lałaby się krew. tak jak lała się w chinach, kiedy KPCH dało takie uprawnienia ichnim służbom. wprowadzenie stanu wyjątkowego, daje służbom takie plenipotencje aby ten mandat w imieniu legislatora wykonać. obserwując komentarze różnych bezimiennych, dochodzę do wniosku że nastał czas aby ta władza właśnie wyjęła już rękę z nocnika i taki mandat służbom dała.

 9. To społeczeństwo jest zdrowe ,tylko żyło się lekko i teraz nikt nie jest przygotowany na obostrzenia ,bo zamiast siedzieć w chacie to se ludzie łażą na kwarantannie bo wolność (we Francji widać co egalite wyprawia),bo konstytucja , demokracja itd.a skąd się ta epidemia wzięła,przywlekli ją sami rodacy zza granicy i rozdziału na własne rodziny, sąsiadów i dalej na zupełnie obcych rodaków,którzy tu żyją , uczą się pracują,albo są na emeryturze

  • rozumiesz coś z tego co napisałeś? bo ja dostrzegam w przestrzeni takie jednostki, które mocniej deprywują otumanione społeczeństwo. jesteś ślepy, nie widzisz jak masa bezimiennych w ciągu trzech tygodni spolaryzowała nawet członków rodzin?

 10. Jeżeli nie jest wporowdzony STAN WYJĄTKOWY czy stan klęski żywiołowej to karanie jest bezprawne. Jeszcze dzięki Bogu Sądy są niezależne.

 11. Czytaj: 21 przyjęło mandaty, 1 miał mózg i odmówił przyjęcia.

 12. Zamknąć gęby i siedzieć w domu gówniarze ,trzeba to przetrwać dla własnego źycia i zdrowia.

 13. Jeżeli wirus utrzymuje się jakiś czas w powietrzu czego nie sugeruję,bo nikt nie chce tego podać i wiadomo,że właśnie mamy pierwsze pylenie roślin to odpowiedź jest prosta.

 14. Jeżeli policja proponuje Wam mandat z art. 54 kw tylko dlatego że samotnie wyszliście na spacer czy rower to radzę go nie przyjmować. Zakaz przemieszczania nie ma nic do tego przepisu, radzę go przeczytać. Oczywiście reguluje on sposoby zachowania w miejscu publicznym i tych trzeba przestrzegać, ale samego przemieszczania nie może zabronić. Trzeba jednak iść do sądu, wziąć pewnie adwokata który podniesienie odpowiednie argumenty. Jak wprowadzą stan wyjątkowy to wtedy owszem, będą mogli nawet zabronić wyjścia z domu. Póki co to po tym wszystkim powinien ich dla przykładu czekać trybunał stanu ze przekraczanie uprawnień. Sytuacja jest trudna, ale prawa należy przestrzegać. Jeszcze trochę i będą nas karać na podstawie nieistniejących przepisów, a to niestety jest możliwe, jak się nie sprzeciwimy.

  • Dokładnie. Ale trudna i długa sprawa z tym wszystkim. Przyszłościowa, dopiero po wyborach i zmianie władzy.

 15. I bardzo dobrze, zakaz to zakaz. Gimbaza tego nie może zaczić? Chcesz wolnej amerykanki to jedź do makreli lub do Italii, przywiozą was w worku, tego chcecie???

  • Wolna amerykanka to teraz jest. Wprowadzono zakazy, które nie mają pokrycia w przepisach. Ustawa na którą się wszyscy powołują umożliwia tylko ograniczenie sposobu przemieszczania się. SPOSOBU. Nie można zabronić przemieszczania się jako takiego bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. W tej chwili łamana jest Konstytucja.

  • Xyz,toż się pos..rał,może papiru brak?Otwórz oczy i zwolnij z propagandą TV.Umieralność normą,tylko większość z wirusem.Wirus przetoczy się przez większość,tylko testów wciąż brakuje.Dziwnym trafem robią u nas przepis :seniorzy 10-12 tylko mogą robić zakupy z tym,że oni mogą cały dzień.To Ty nie możesz w tych godzinach.To jest normalne,że grupa podwyższonego ryzyka może się szlajać z nudów po sklepach a Ty chcesz szybko i załóżmy bezpiecznie😂,ale robią Ci ograniczenie.Pomyśl.

 16. Ci co chowają się za mundurem i wysługują się wiadomo komu za chwilę będą płakać jak nie będzie za co kupić papuniu, a konsulów już nie ma.

 17. Panowie policjanci, przymykajcie oko i nie wlepiajcie ludziom mandatów bo jak nas zabraknie to wezmą się za was

 18. Propaganda i swiatowa ściema do tego siec 5g co upośledza układ oddechowy ! obudzcie się to jest nasz rząd co nam ma pomagać ? kredyty proponuja po 5 tyś zl kpina nie pomoc ! STFU !!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach