690 680 960

20-latek z Ukrainy przepłynął Bug wpław, zatrzymano go na polskim brzegu. Wróci do swojego kraju

W pobliżu mostu kolejowego w Dorohusku w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Straży Ochrony Kolei wpadł 20-latek, który usiłował nielegalnie dostać się do naszego kraju. Przepłynął przez rzekę graniczną.

Od początku wojny część obywateli Ukrainy ma zakaz opuszczania kraju. Decyzją prezydenta Wołodymyra Zełenskiego dotyczy to mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat, którzy mają za zadanie obronę swojej ojczyzny. Nie brakuje jednak przypadków, kiedy to osoby te starają się za wszelką cenę wyjechać za granicę.

Jedna z takich sytuacji miała miejsce w miniony piątek w pobliżu mostu kolejowego w Dorohusku. Wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Straży Ochrony Kolei z Chełma patrolując teren rzeki granicznej zauważył młodego mężczyznę, który przepłynął wpław Bug z Ukrainy do Polski. Kiedy wyszedł na brzeg od razu został zatrzymany.

Okazał się nim 20-letni obywatel Ukrainy. Pomimo przebywania w zimnej wodzie mężczyzna nie potrzebował interwencji medycznej. Ukrainiec został przewieziony do Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, gdzie po zakończeniu czynności administracyjnych zostanie przekazany służbom granicznym Ukrainy.

Do zatrzymania nielegalnego migranta doszło w trakcie odbywających się działań w ramach międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD” zorganizowanej przez RAILPOL – European association of Railway Police Force. Działania prowadzone są na obszarach kolejowych. Ich głównym celem jest kontrola osób przemieszczających się na obszarach kolejowych, sprawdzanie ich tożsamości i legalności pobytu, a także kontrola przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na obszarach kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia.

(fot. SOK/zdjęcie ilustracyjne)

34 komentarze

 1. Ten musiał przepłynąć.
  A inny S-klasą albo innym leksusem normalnie się buja.

 2. Ten nie miał 10 tysięcy na zaświadczenie lewe. Przecież to nie jest tajemnicą ,że kupują lewe zaświadczenia ,sami mówią. A tu nagle jednego nie puścili. Śmiech. Tak jak z dopłatami za pobyt. Wszyscy są poinstruowani o wniosku o odwołanie . TTe przepisy są po to aby nam zamydlić oczy.

 3. Cebulak to stan umysłu

  Co w takim razie robią w Polsce te setki tysięcy młodych byczków w nowych Audi, BMW czy Mercedesach skoro tam jest zakaz wyjazdu?

 4. Szkoda chłopaka pewnie bardzo nie chce ginąć a kasy nie ma na odpowiednie papiery

 5. Tą rzekę przepłyniesz lub przejdziesz bo płytko w jakieś 10 sekund.

 6. Jakby to był obywatel białorusi czy od ruskich to byłaby cisza w komentarzach, jak jest UA to się uaktywniają osoby nieodpowiednie.

 7. Również nie rozumiem tej wybiórczości i zmiennego podejścia… To przyjmujemy czy nie? Na jakiej podstawie w takim razie w mieście blisko Dorohuska przebywa tyłu młodych mężczyzn z UA…

  • Zgłoś to dzielnicowemu, ważne że radzieckie odpady będą wyłapywane.

  • Nie każdy musi iść na front ale co o tym tmożesz wiedzieć.

   • Radziecki zawijacz stóp nie musi nic wiedzieć, musi siać dezinformacje i hejt, mącić, skłócać naród. Nie musi używać znaków interpunkcyjnych, dla niego jest wszystko dobrze, robi swoją robotę.

  • To jak nie rozumiesz, to się dokształć.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas