Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

19-latek odpowie za kradzież paliwa ze stacji

19-letni mieszkaniec gminy Puchaczów odpowie za kradzież paliwa ze stacji na terenie powiatu łęczyńskiego. Łupem złodzieja padło blisko 140 litrów paliwa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W ostatnim czasie policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w powiecie łęczyńskim. Mundurowi na podstawie analizy zebranych informacji, a także ustaleń operacyjnych wytypowali podejrzanego w tej sprawie. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Puchaczów. W minioną sobotę mężczyzna został zatrzymany.

Jak się okazało, 19-latek przykręcał do swojego auta skradzione wcześniej tablice rejestracyjne oraz zaklejał naklejkę z hologramem na szybie. Tak przygotowanym pojazdem jechał tankować paliwo na stację, a następnie odjeżdżał nie płacąc za nie.

Mężczyzna dokonał w ten sposób kradzieży blisko 140 litrów paliwa z trzech stacji benzynowych w powiecie łęczyńskim. Straty oszacowano na kwotę ok. 760 złotych. Policjanci ustalili też, że 19-latek dopuścił się kradzież paliwa również na terenie innych powiatów.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży paliwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

4 komentarze

  1. Nieżyciowe przepisy. Gdyby paliwo było za darmo… Dlaczego za paliwo, naprawy, miejsce postojowe, myjnię trzeba płacić? To powinno być za darmo.

    • bezstresowe chodowanie

      No właśnie, to paliwo za darmo to ty musisz jemu dać, za darmo musisz jemu auto naprawiać, umyj mu samochód i daj mu bilet parkingowy. Nieżyciowe przepisy przez które on nie może od ciebie nic darmo wziąć,

  2. Nie słyszał że jak kraść to miliony?

  3. A do 500 zł chyba mandat