Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

19-latek nie miał uprawnień do kierowania. Wjechał motocyklem w drzewo

Hrubieszowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Poraj. 19-letni kierowca motocykla na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 14 w miejscowości Poraj w powiecie hrubieszowskim. Policjanci otrzymali informację, że motocykl uderzył tam w drzewo.

– Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy ustalili, że 19-letni kierowca motocykla na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna wiózł dodatkowo 17-letniego pasażera – informuje asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Obaj mieszkańcy gminy Horodło trafili do szpitala. Jak się okazało, kierujący jednośladem nie miał uprawnień do kierowania, a motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych.

2017-08-09 17:29:55
(fot. Policja Hrubieszów)

25 komentarzy

 1. Selekcja naturalna 😉

  • Absolwent Wyższej Szkoły Szczerzenia Zębów w Uśmiechu

   Z cała mocą potwierdzam.

   Podoba mi sie to nawet – i każdemu sie może przydarzyć

 2. Szanowna redakcjo lublin112: nie wszystko co ma dwa koła i silnik, to motocykl. Wiem, że tytuł ze słowem „motocykl” jest bardziej chwytliwy, bo wszyscy napinacze, którzy mają jakiś uraz do motocykli i motocyklistów zaraz się zlecą. Ale w tym konkretnym przypadku jest to skuter. Widać to przede wszystkim po wyglądzie pojazdu, dzięki cechom konstrukcyjnym. Ale jeżeli ktoś jest aż tak nie w temacie, w co ciężko uwierzyć, to napis „400 BURGMAN” widoczny na foto identyfikuje pojazd jednoznacznie – wystarczy 5 sekund i wyszukiwarka internetowa, żeby zweryfikować temat. To chyba nie aż tak wiele.
  Tak wiem, pewnie policja powiedziała, że to motocykl był – ale to nie żadne wytłumaczenie.

  • Z tą klasą pojemności to klasyfikowane chyba jako motocykl. A przynajmniej te same uprawnienia trzeba posiadać?

  • Czyli chcesz nam powiedzieć, że to co widać na zdjęciu ma pojemność 400ccm i jest skuterem, ale już np.Honda Varadero 125ccm to już motocykl?W takim razie co to jest motur?Chodzi mi o definicję?Chyba, że nie wiesz co znaczyło by, że nie byłeś na świętej pielgrzymce w Świdniku znafco Januszu?

  • Jesteś prawdziwym Januszem internetu… Jak zdawałeś prawko na A to nie uczyli czym jest motocykl? Proszę bardzo: motocykl zgodnie z definicją to: „pojazd samochodowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej przekraczającej 50 cm3, dwukołowy lub z bocznym wózkiem – wielośladowy; określenie to obejmuje również pojazd trójkołowy o symetrycznym rozmieszczeniu kół;” Czepiacie się o „pojazd samochodowy” ale nie ja definicje prawne wymyślam… Więc przemądrzały Januszu wedle prawnej definicji czym jest pojazd dwukołowy z silnikiem 400ccm ?

   • Motocykl to rodzaj pojazdu, jak samochód czy samolot. Skuter, ścigacz, cross to typ pojazdu, jak hatchback, sedan, kombi.

   • Przemądrzały Michale, oczywiście nazwa skuter bardziej odnosi się nie do parametrów technicznych, według których prawnie kwalifikuje pojazd, a do konstrukcji pojazdu. Pojęcia skuter powinniśmy używać w odniesieniu do pojazdów o określonej konstrukcji – specyficznym wyróżnikiem będzie pozycja kierującego z nogami wysuniętymi do przodu, brak zbiornika lub innych elementów stałych między nogami kierującego, co ma również wpływ na technikę kierowania. Oczywiście skuter o pojemności skokowej 400cc to prawnie motocykl, ale nawet producenci tych wynalazków nazywają je w katalogach skuterami. Takie są fakty. Skuterem nie jeździ się jak motocyklem, bardziej jak na kiblu i tyle.

    • Ale bęcnął motocyklem,a nie skuterem.W samochodach osobowych,też jest kilka kategorii.Ale dalej to jest samochód osobowy czy to pick-up,sedan,terenowy,smart itd.

     • Wśród jednośladów do 50cc to nie jest motocykl, ale ta sama konstrukcja jednak z silnikiem większym niż 50cc, już nim jest.
      Natomiast auto na kategorię B1, czyli z silnikiem o mocy 21KM i maksymalnie 550kg masy własnej, to samochód osobowy, tak samo jak takie z np. 300KM jednostką, które waży 2000kg.
      Dlatego porównywanie aut i jednośladów w takim kontekście jest nie do końca dobre.

    • Nogi wysunięte do przodu w Harleyach,do tyłu w ścigaczach w innych po środku.To nie jest wyróżnik motocykla od skutera.Bardziej po pojemności można mówić że to jest skuter a to motocykl,chociaż wygląda jak skuter.

     • Nogi nie, ale brak zbiornika lub innych elementów stałych między nogami kierującego jednoznacznie klasyfikuje jednoślad jako skuter. Siedzisz na tym jak na kiblu, a nie normalnym motocyklu.

    • Januszu internetu to tak jak by napisać zamiast „samochod osobowy uderzył…” to twoim tokiem myślenia trzeba by było napisać „samochód sedan uderzył”… A poza tym skoro sam przyznajesz, że skuter o pojemności 400ccm to motocykl to co się czepiasz artykułu? napisali jakaś nieprawdę?

 3. Czy był trzeźwy? W tamtym rejonie wielu jest takich co głosi hasło: „trzeźwy to twój wróg”

  • Absolwent Wyższej Szkoły Szczerzenia Zębów w Uśmiechu

   Pytasz czy był trzeźwy – sekcja zwłok to rozstrzygnie, albo… analiza chemiczna plam na drzewie.

 4. czy bęcnął na tyle mocno pustym baniakiem by klepki na miejsce wskoczyły a przy okazji trochę mądrości od drzewa pozyskał?

 5. Szkoda że nie zginał. Może im więcej trupów imbecyli tym nniej komplikacji na drogach

  • @blublutel, wiesz że jesteś niepotrzebnie zużywającym powietrze ścierwem.

   • Vickary (spółka cywila z grabarzem)

    rufus – ja też jestem takiego zdania jak Szanowna (ny) „blublutel” – szkoda że przeżył, cieszyłby sie też sam grabarz.

 6. to jeden z tych co jeżdżą lepiej niz ci co mają prawo jazdy

 7. Z tytułu wynika, że nie miał uprawnień i z tego powodu można mniemac znalazł się na drzewie.

 8. Zwyczajnie mogł nie wiedzieć, że na drzewa się nie wjeżdża. Gdyby ukończył kurs nauczono by go, że drzewo to realna przeszkoda, a nie tekstura.

 9. Jaki ty Janusz biedny jesteś. Skuterem jeździ się inaczej niż motocyklem. Łzy mi ciekną po policzkach. A kabrio to wg ciebie pewno nie samochód tylko kabriolet – bo przecież nie ma dachu ? ; ))