690 680 960

18-letni złodziej rowerów zatrzymany

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 18-letniego złodzieja rowerów. Mężczyzna był już kilkakrotnie karany. Policjanci odzyskali rower warty około 7 tys. zł.

Tomaszowscy policjanci zatrzymali po raz kolejny 18-letniego mężczyznę, który w nocy z 14 na 15 czerwca na terenie Tomaszowa Lubelskiego dokonał kilku kradzieży rowerów.

– Pierwszy rower ukradł z podziemnego garażu. Przejechał się na nim po mieście, następnie porzucił go gdzieś pod drzewem. Następnie z piwnicy jednego z bloków ukradł kolejny jednoślad. Tym rowerem podjechał z powrotem pod podziemny garaż, który był otwarty i „wymienił” tani rower na jednoślad bardziej wyposażony, warty około 7 tys. zł. Znowu zrobił sobie wycieczkę po mieście. Kiedy zaczęło świtać obawiał się, że zostanie zatrzymany przez policję więc postanowił ukryć rower na ogródkach działkowych pod stertą gałęzi – relacjonuje asp. Agnieszka Leszek z tomaszowskiej Policji.

Mężczyzna w przeszłości był już zatrzymywany za kradzież dwóch samochodów na terenie powiatu tomaszowskiego. Zatrzymany wyjaśnił policjantom, że ukradł rower na ulicy Lwowskiej tej samej nocy, ale nie pamiętał gdzie go porzucił.

– Policjanci odzyskali rower skradziony na ul. Matejki warty około 7 tys. zł., który wrócił do właściciela. 18-latek usłyszał zarzut kradzieży. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Agnieszka Leszek.

68-111355

2017-08-20 09:54:17
(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

15 komentarzy

 1. Na koszulce wyraźnie jest napisane, że kocha rowery.Wiec w czym problem?

 2. Najpierw , proponował bym dobrą terapię dla tego chłopaka , bo nie jest takim zwykłym złodziejem, nie kradnie dla zysku tylko z miłości co widać nawet na koszulce.

 3. dokładnie miłośnik rowerowy, nawet w koszulce z rowerem gania:)

 4. Do lublin112.pl…

  • Słowo”de.bil” którego mianem próbowałem określić złodzieja nie jest wulgaryzmem, więc dlaczego nie puszczacie tego wpisu !?!? Czyżby schizofreniczny strach i niewiedza??

  • Słownik PWN:
   De.bil: osoba o niskim ilorazie inteligencji; człowiek umysłowo upośledzony.
   Dziękuję za uwagę recenzentów forum…

 5. Rower za 7 tysięcy… Zawsze podziwiałem takich ludzi.

 6. Mam wątpliwości, że ten chłopak jest zły. Może przyczyna jego zachowania jest inna?

 7. masa krytyczna przeprowadzi dla niego zbiórkę na rower

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas