170 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 2 w woj. lubelskim. Nie żyje 6 osób zakażonych SARS-CoV-2

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem w Polsce. Wśród nowych przypadków zakażenia, dwa ujawniono w woj. lubelskim.

– Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (76), śląskiego (63), opolskiego (10), świętokrzyskiego (4), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), małopolskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), podkarpackiego (1), wielkopolskiego (1) i podlaskiego (1) – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim dotyczą:
– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu tomaszowskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego, stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 10 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 387 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 247 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K Racibórz, 92-K Poznań, 71-M Kraków, 65-M Łańcut, 58-K Starachowice, 77-K Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – dodał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w Polsce: 15 821/791 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 5698 osób uznaje się z wyzdrowiałe.

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

36 komentarzy

 1. To co widziałem wczoraj przejeżdżając obok parkingu Olimpu, rychło zwiastuje armagedon na Lubelszczyźnie. Samochody krążyły po parkingu szukając wolnego miejsca. W środku pewnie był tłok jak przed świętami.

 2. Hrabia Monte Christo

  W obi to samo. Ludzie p…..jta się w te puste łby. Dopiero się zacznie na nowo Jak wyłoży pół Lubelszczyzny. Albo noszenie masek pod nosem. Jakim trzeba być kretynem żeby tak chodzić? Wszystko za wcześnie. Gdyby przetrzymali jeszcze miesiąc lub dwa ostre ograniczenia myślę że dało by się to cholerstwo opanować. A tak czekam na wiadomości o nowych zachorowaniach. Do zobaczenia NA KWARANTANNIE.

  • Sam jesteś pusty łeb. Jak włączą 5G to dopiero zobaczysz co to epidemia.

   • łeb to ty masz 5g nie ma z tym nic wspólnego

    • Oczywiście bo nie ma epidemii jeśli jeszcze nie zauważyłeś. Nikt nie umarł w Polsce na korono wirusa tylko z korona wirusem jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie piszą że umarli byli zakażeni ale nie że wirus spowodował ich śmierć. Po włączeniu 5G która jest technologią wojskową znaną od dawna ta sytuacja się zmieni i umieralność wzrośnie. Ludzie zaczną masowo umierać na choroby płuc. Bardzo sobie życzę żebym nie miał racji, ale podnoszenie dopuszczalnych norm 100 krotnie żeby wprowadzić technologie której działanie nie zostało sprawdzone na ludziach jest jak dla mnie niezbyt bezpieczne. Zmiana normy, instalacja sieci i włączenie dziwnie zbiegły się z czasem pseudo epidemii tak żeby ludzie nie mogli protestować, bo jest zakaz zgromadzeń. Nic cię w tym nie zastanawia ?

 3. Wirusa nie ma panikarze.

 4. Hrabia nie siej paniki pańszczyźniany chłoptasiu 😁 możesz sobie założyć nawet dwie maseczki niech Ci będzie na zdrowie…

  • już slązaki kozaczyli i efekty przychodzą

   • *** dalej nie rozumiesz że zrobili to po to żeby nie mogli strajkować. Jak im zrobisz kwarantanne to przestaną podskakiwać.

  • A Ty jedź do Puław do szpitala. tam podzujesz czy jest wirus czy nie ma? I koniecznie wyściskaj zarażonych.

   • A Ty weź młotek i przydzwoń sobie w pusty łeb. Jak do tej pory jeszcze tego wirusa nawet nie wyizolowali wiec przed czym chcesz się chronić i leczyć. Nie da się leczyć czegoś czego jeszcze się nie znalazło, ale może nie chodziło o to żeby kogoś zarazić tylko o to żeby wyłożyć gospodarkę i wprowadzić zamordyzm. Jeżeli wierzysz że ludzie myślą to popatrz co się stało miesiąc temu jak wszyscy wykupywali papier toaletowy nie zastanawiając się że lepiej jest kupić jedzenie bo du…. można podetrzeć gazetą. To jest ciemnota i syndrom owiec prowadzonych na rzeź. To wszystko zostało zaplanowane i to co się teraz dzieje też. Jeżeli ktoś myśli że rząd nie jest przygotowany na protesty i manifestacje to jest głupi. Od miesięcy są na to przygotowani i od miesięcy przygotowywali wojsko i policje. Tylko manifestujący nie są przygotowani na to co się stanie. Jaką trzeba być bezczelną babą z rządu żeby stwierdzać że się nie słyszało o protestach skoro warszawa zablokowana od kilku dni. Otwieraj oczy i przestań bredzić o wirusie bo zdechniemy z głodu przez takie lewactwo.

    • chyba nie byłeś planowany bo takie durnoty piszesz jakbyś był dzieckiem z przypadku

     • Bardzo ale to bardzo bym chciał żeby to były durnoty. Co do głodu to nie jest tajemnicą że nasz cudowny rząd zadbał o nas i sprzedał zapas zboża, ale to jest dla ciebie zbyt trudne żeby wpisać w internet i sprawdzić czy to prawda.

 5. No ludzie! Czy moglibyście przestać stykać się z przypadkami potwierdzonymi?!

 6. fake-pandemia cd

  Wysluchaj Dr Vernon Coleman i dr Judy Mikovits, wirusolog – mowią prawde, o tym globalnym szwindlu gejtsa i mafii szczepionkowej nwo
  youtube. com/watch?v=hRPb-Cya9ic

 7. Maseczek ani innych produktów zakrywających usta i nos NIE TRZEBA NOSIĆ w przypadku: osoby, która nie mogą zakrywać ust lub nosa Z POWODU STANU ZDROWIA, (…); OKAZANIE ORZECZENIA lub zaświadczenia w tym zakresie NIE JEST wymagane.
  Dziennik Ustaw 2020 r. poz. 697, z dnia 19 kwietnia 2020 r., §18 ust. 2, pkt 3.

 8. Do 99noga Skąd u ciebie taka pewność?

 9. Obserwator - lekarz

  Do Redakcji!
  Może by już skończyć tę kampanię napędzania strachu przed pandemią, która nie istnieje i zacząć pisać więcej o innych aspektach życia społecznego.

  • Jedziemy dalej z tą pseudo epidemią bo dzięki niej ludzie zobaczą może wreszcie co się naprawdę dziej. 5G i korona wirus to słowa których nie wolno łączyć w google wiec trzeba je powtarzać jak mantre.

 10. Ile jeszcze Łukasz będzie nas dusił?

 11. #Lukaszniedus

 12. #LukaszNIEduś

 13. recepta na geszeft

  Poliniak koronaświrusa najszybciej może załapać z mediów, TV, szczepionkowego alfonsa Gejtsa i jego lokalnych sprzedawczyków, pachołków, ministróf, szmat i wicków NWO.  
  Recepta?  Zalecam maseczki – ale na oczy. Stopery do uszu. Olej do mózgu. Ewentualnie czopek uspokajający w poope. I po pandemii – choć sam szwindel zostanie… i tu potrzebna jest już chirurgia.
  Bez masy użytecznych idiotów rewolucji nie udałoby się przeprowadzić – (Lenin)

 14. Ludzie! Dzieci do szkół nie chodzą bo zamkniete ludzie do pracy tez nie(nie wszyscy)! Ale nad jeziora,kempingi,na Mazury jeżdżą! Co w tej Polsce jest nie tak…. Skoro wracamy do normalności puść my dzieci do szkół a nie teraz mają podwójne ba potrójne wakacje…i ich rodzice tez. Skoro wszyscy maja chodzic w maseczkach i sa przestrzegane zasady higieny to skad tyle zachorowan???? Wszczegolnosci chodzi mi o DPSy. Maseczki mialy chronic i co….guwo

  • Zachorowania są tam gdzie się wykonuje testy bo tak się składa że w 80 procentach jak podają dane wyniki są fałszywe. Maseczki nie mogą ochronić przed wirusem bo wielkość wirusa w porównaniu do otworów w materiale filtracyjnym maseczki chirurgicznej jest jak łapanie much siatką z oczkami o średnicy metra. To nie są tajne informacje wiec wystarczy sobie poczytać. Maseczki nie ochronią przed wirusem a na pewno nie przyłbica albo szalik. Żeby maseczka działała na bakterie musi być zmieniana co 20 minut i jeszcze trzeba umieć ją zmienić a nie wyjąć pomietusa używanego z kieszeni pełnego bakterii. Celowo użyłem słowa bakteria bo na wirusa nie działa żadna zwykła maseczka.

 15. Zacytuję jeszcze mojego wielkiego przewodnika duchowego, który wyznacza właściwy kierunek.
  Jeśli macie problem aby mnie lub mojego partnera wysłuchać, to może weźmiecie sobie do serca słowa Ojca Dyrektora:
  Centrale antyewangelizacyjne korzystają z każdej okazji, by niszczyć wiarę. Obyśmy się tu w Polsce nie dali. Dla mnie, dla mojej wiary było to nie do przyjęcia, że zamykali kościoły. Sklepów nie zamykali, ale kościół zamknęli, nawet w ciągu dnia nie można było wejść. Musimy to przemyśleć, zobaczyć, gdzie daliśmy się wpuścić w kanał, za przeproszeniem, zła. Pierwszy jest pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej. Wszyscy.

 16. jaki cel ma podawanie danych z rana jak o 22:00 jest 2x tyle?

 17. Ludzie! Róbta co chceta! Nikogo się nie bójta! Łaźta wszędzie bez masek. Rąk nie myjta. Im szybciej was zaraza weźmie tym lepiej. Jak by co to się ogłosi protest. Pols

  • Miało być jeszcze: Polska jest krajem wolnym i demokratycznym . Kto chce się zarazić temu nie miżna zabraniać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET