690 680 960

16-latek zabrał skuter sprzed sklepu i odjechał. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy

16-letni mieszkaniec gminy Wisznice stanie wkrótce przed sądem rodzinnym. Nastolatek podejrzewany jest o kradzież skutera zaparkowanego przed jednym ze sklepów na terenie Wisznic. W chwili zatrzymania przez mundurowych nastolatek był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło przed weekendem na terenie Wisznic w powiecie bialskim. Dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży skutera zaparkowanego przed jednym ze sklepów.

Pokrzywdzony relacjonował, że zostawił jednoślad z kluczykami przed sklepem i poszedł na zakupy. Kiedy wrócił, skutera już nie było. Mężczyzna oszacował wartość utraconego jednośladu na kwotę 4 tysięcy złotych. Początkowo myślał, że ktoś zrobił mu żart przestawiając go, jednak kiedy zorientował się, że doszło do kradzieży sprawę zgłosił na policję.

Kiedy mężczyzna czekał na przyjazd patrolu, widział jak jego skuterem podróżuje młody chłopak. Nastolatek jechał całą szerokością jezdni. Został ujęty przez świadka, a skuter powrócił do właściciela, jednak już w stanie uszkodzonym. Młodzieniec zbiegł z miejsca zdarzenia, jeszcze przed przyjazdem mundurowych.

Policjanci ustalili jego dane oraz miejsce przebywania. Jak się okazało po zatrzymaniu, 16-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wykonane zostało badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić ile alkoholu miał w organizmie w trakcie zdarzenia. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

(fot. Policja Wisznice)

4 komentarze

  1. Matka i ojciec bezradni wychowawczo i synka nie umieli wychować. A teraz będą go chwalić jaki to on grzeczny.

  2. Gdy jedna patologia zdycha, to zaraz pojawia się na to miejsce nowa .

  3. Szczeniak jeszcze mleko ma pod nosem a za gorzale się bierze…. Nic nic dobrego to nie wróży

  4. młodociana wsiowa patologia

Kursy walut

  • USD 4.0202zł 0.73%
  • GBP 5.0656zł 0.47%
  • EUR 4.3382zł 0.34%
  • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas