690 680 960

16-latek bez uprawnień na motocyklu. „Nie miałem czasu zrobić”

Jechał motocyklem bez wymaganych uprawnień. Nastolatek przyznał policjantom, że nie miał czasu ich zrobić. Jednoślad nie był zarejestrowany oraz ubezpieczony.

We wtorek wieczór na ul. Wojska Polskiego w Terespolu policjanci zatrzymali motocyklistę wyjeżdżającego z jednej z dróg gruntowych.

Z uwagi na to, że podróżował on motocyklem crossowym, przeznaczonym wyłącznie do jazdy na torze, mundurowi zatrzymali go do kontroli. Motocykl nie posiadał oświetlenia. Jednoślad nie był też zarejestrowany i ubezpieczony.

Za kierownicą yamahy siedział 16-letni mieszkaniec gminy Łomazy. Nastolatek oświadczył, że jechał właśnie na stację paliw by zatankować. Nastolatek przyznał, że nie posiada nawet prawa jazdy kat. AM, gdyż „nie miał czasu zrobić”.

Młodzieniec znany jest bialskim policjantom, gdyż dwa lata temu również zatrzymany został do kontroli drogowej, gdy jechał bez uprawnień. Teraz 16-letnim „kierowcą” zajmie się sąd Rodzinny Rodzinny.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. a gdzie odpowiedzialność karna rodziców? grzywna i prace społeczne? ktoś za tą zabawkę zapłacił!

  • więzienie, łagry, sybir, kara dożywocia…
   a a nie każdy siedzi i klepie w klawiatura tak jak ty… niektórzy mają pasje… nastolatek jest w stanie się zmobilizować i ciężko pracować jak ma cel (kupno własnego motocykla) i o to chodzi żeby nauczyć go jak dążyć do celu…
   … ale skąd tobie to wiedzieć…

   • Dopóki ci dziecka nie zabije.

    • albo zakonnice w ciąży na pasach…
     mnóstwo bandytów jeździ samochodami, często po pijaku, z sądowym zakazem, trup się ściele gęsto na polskich drogach co potwierdzają statystyki… ale trzeba się czepić nastolatka bo „ci dziecko zabije”…

 2. Na takim sprzęcie wykręca się w pole i tyle…

  • Ale dopiero jechał po paliwo to daleko by nie uciekł.
   Może jak by był studentem i wakacje by miał dłuższe o 1mc to by zrobił to pj 😉

 3. zdjęcie to poglądowe chyba KTM droga redakcjo…

 4. Miał całe wakacje na zrobienie kursu i zdanie egzaminu. Pajac głupio się tłumaczy. Leń i nieuk, a nie „nie miałem czasu”. Od samego nad*piesiedzenia prawo jazdy się nie zrobi.

  • To takie same bezczelne tłumaczenie jak jadę szybko BO się spieszę, parkuję na chodniku bo nie ma gdzie parkowac albo ja tylko na chwilę. Mlody jak juz tak kombinuje to co bedzie póżniej , wg mnie to juz teraz powinien dostac solidną karę.

 5. po co sie dzieciaku zatrzymywaleś? jedziesz spokjnie środkiem jezdni tak żeby cie nie wyprzedzili, jak zobaczysz ścieżke w polu albo w las to leciutko wjeżdzasz i tyle w temacie

 6. Co wy chcecie od dzieciaka spokojnie jechał. Właśnie przez takie sprawy rosną przyśli tak zwani dawcy, którzy robią prawko i jeżdżą bez opamiętania i doświadczenia. Ten dzieciak pewnie lepiej jeździ niż nie jeden motocyklista. A wy go szkalujecie jak by nie wiadomo co zrobił. Chociaż ma pasje a nie wpieprza chipsy przed kompem.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…