690 680 960

15 osób zatrzymanych, zabezpieczono 120 kg dopalaczy o wartości 3 mln złotych (wideo, zdjęcia)

Policjanci CBŚP zatrzymali 15 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wytwarzaniem i wprowadzeniem do obrotu tzw. „dopalaczy”. Zabezpieczono 120 kg substancji psychoaktywnych o wartości nawet 3 mln złotych. Śledztwo nadzoruje lubelski wydział Prokuratury Krajowej.

Funkcjonariusze Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzący śledztwo pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej ustalili, że od kwietnia 2015 r. do sierpnia 2018 r., na terenie województw śląskiego, mazowieckiego, pomorskiego, lubelskiego oraz opolskiego działa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się wysyłkową sprzedażą dopalaczy.

Jak wynika z ustaleń śledczych, przesyłki wysyłano kurierem na fałszywe dane nadawców. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa mogła przeprowadzić nawet 20 tysięcy internetowych transakcji handlowych. W ramach prowadzonej sprawy policjanci CBŚP zabezpieczyli łącznie około 120 kilogramów „dopalaczy” o szacunkowej wartości nawet 3 milionów złotych.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali kolejne osoby na terenie Śląska i Opolszczyzny. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował cztery osoby. We wtorek zatrzymano 5 osób, a także przeszukano użytkowane przez nie nieruchomości i zabezpieczyli dokumenty mogące stanowić dowody w sprawie. Działania zostały zrealizowane w skoordynowany sposób, na terenie województw małopolskiego i śląskiego. Zatrzymane osoby, czterech mężczyzn i jedna kobieta, w wieku od 24 do 44 lat, są podejrzane o pranie pieniędzy pochodzących z handlu „dopalaczami”.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali łącznie 15 osób, zaś 8 trafiło do aresztu. Część z nich podejrzana jest o udział w zorganizowanej grupy przestępczej, a także przestępstwa związane z handlem „dopalaczami” i poprzez to sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Jeden z zatrzymanych wcześniej mężczyzn jest podejrzany o kierowanie tą grupą. Pozostałe zarzuty dotyczą prania pieniędzy pochodzących ze sprzedaży „dopalaczy”.

Śledczy ustalili, że grupa mogła wprowadzić na rynek nawet 580 kg „dopalaczy” o wartości ok. 14 mln złotych.

(fot. wideo CBŚP)

3 komentarze

  1. Jaki kraj taki Pablo Escobar !

  2. Dopalacze nie mają żadnej wartości. Proszę napisać, że można było je sprzedać za kwotę 3mln, albo jakoś tak.

  3. Brawo!!! A temu ścierwu każdemu po kolei życzę wąchania kwiatków od ziemi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!