690 680 960

15-latek wjechał rowerem w bok toyoty. Trafił do szpitala

Wczoraj na jednej z dróg powiatu chełmskiego doszło do wypadku z udziałem 15-latka poruszającego się na rowerze. Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17.00. Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem nastoletniego rowerzysty, na jednej z dróg powiatu.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący toyotą 45-latek z powiatu chełmskiego wyjeżdżał z terenu prywatnej posesji. W tym czasie chodnikiem jechał 15-latek na rowerze, który uderzył w bok tego pojazdu.

W wyniku doznanych obrażeń kierujący jednośladem nastolatek został przetransportowany do szpitala. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Chełm)

23 komentarze

 1. Po chodniku się chodzi, a nie k***a jeździ!

  • Za to nalezy się rowerzyście mandat, ale to nie zmienia nic w kwesti nie ustąpienia pierwszenstwa poruszajacym sie chodnikiem. Kierowca wyjezdzając z posesji przejeżdza przez chodnik i zobowiązany jest ustapić uzytkownikom chodnika. Równie dobrze chłopak mógł biec chodnikiem i jego prędkośc byłaby podobna do tej rowerzysty. Zadziwiajacy jest fakt ze taki kierwca zapewne już wypatruje na jezdni samochodów, ale nie zachowuje uważności w stosunku do poruszających się chodnikiem. Na tak mało uzywanym chodniku nawet wg mnie ten rowerzysta nie powinien dostać mandatu, tak jak tysiące kierowców nie dostaje za niewłasciwe parkowanie.

   • Z tego, co pamiętam, to gdy w podobnym wypadku zginęła rowerzystka w Lublinie (stał po niej rower pomalowany na biało jako memento mori), to kierowcę sąd uniewinnił.

    • kierowcę patelni uratował fakt że był jedynym zeznającym w charakterze świadka, sprawa mocno kontrowersyjna uciszana przez generalnego budującego tarasy zamkowe – jak można było nie zauważyć 70 letniej rowerzystki na chodniku, raczej nie sypała tam 25km/h

   • W początkowych 80% tekstu masz rację. Dodałbym tylko, że nieważne kto i czym się poruszał po drodze z pierwszeństwem, czy nawet nieważne po czym ale będąc już w ruchu, to wyjeżdżający z podporządkowanej czy włączający się do ruchu muszą ustąpić tym pierwszym.
    A co do końcówki, to i za jazdę rowerem po chodniku i za nieprawidłowe parkowanie należą się mandaty.

  • Włączając się do ruchu, ustępuje się tym, którzy już są w ruchu.

 2. Miał kartę rowerową?

  • Karta rowerowa to by się przydała kierującemu samochodem. Nie zna nawet podstaw ruchu drogowego.

 3. Kolejny kaskader.

 4. Logiczny kontrakt

  Franiu, zamilkłeś? Wypowiedz się, przecież atakują tu Rowerzystów! Trzy razy byś tu samemu sobie odpowiadał, jakby to samochód wjechał w rowerzystę.

  • Jest mało ważne kto w kogo wjechał. Bardziej istotne jest kto komu nie ustąpił pierwszeństwa. Tutaj jest ewidentna wina włączającego się do ruchu – kierującego samochodem. No chyba, że ten wyjeżdżający stał tam „pół godziny” – wtedy wina rowerzysty.

  • Odnoszę wrażenie, że sprawia Ci satysfakcję informacja o tym, że 1 wypadek na 100 czy 1 na 1000 nie jest spowodowany przez kierującego samochodem. Tym razem nie będziesz mieć tej satysfakcji. Znowu sprawcą jest kierujący autem. Za to chłopaki należy się mandat.

 5. bedzie placil za tojote

 6. ale bzdury jak wjedzie na przejściu rowerem w auto to też ma pierwszeństwo ? oba pojazdy były w ruchu a auto skoro uderzył w bok to juz pokonał pewną odległość , czy na na przejściu czy na chodniku powinien prowadzić , w skrajnych wypadkach dozwolona jest jazda po chodniku , ale z zachowaniem szczególnej ostrożności , obaj kierowcy tego nie zrobili

  • Kierujący samochodem włączał się do ruchu, bo wyjeżdżał z obiektu przydrożnego na drogę publiczną.

   Co ma przykład z przejściem dla pieszych do tego zdarzenia?

 7. Smartfon cały?

 8. Bez sensu jest to przytaczanie zakazu jazdy pojazdem (w tym także rowerem) wzdłuż po chodniku. Bo wpierw należałoby sprawdzić wiek kierującego rowerem. Bo z tego co piszecie, to jeżeli kierujący ma 9 lat – to takiego rowerzysty potrącić nie można, zaś gdy ma lat 11 to już można.

 9. Droga Redakcjo.

  Lato właśnie si rozpoczęło, choć letnia pogoda jest już od dłuższego czasu.
  Mnóstwo osób porusza się rowerami. Wiele z nich zamieniło samochód na rower.
  Ruch rowerowy znacznie się zwiększył.
  Wydaje mi się, że jest to dobra okazja dla przypomnienia zasad poruszania się tym rodzajem pojazdu w ruchu drogowym.
  Krótkie przypomnienie zasad ruchu drogowego należałoby zacząć od miejsca na drodze, którą rowerzysta powinien się poruszać, bo wbrew temu co się obserwuje na mieście – chodnik nie jest miejsce służących do jazdy, a jest to chyba najczęściej popełniane przez rowerzystów wykroczenie w ruchu drogowym.

 10. Jeżeli na portalu już kilka razy pojawił się artykuł zabraniający jazdy np. rowerem po przejściu dla pieszych (o czym wszyscy wiedzą) to analogicznie powinien także pojawić się artykuł przypominający o zakazie jazdy wzdłuż po chodniku (także rowerem).

  • Najbardziej zenujący, żałosni wg mnie są ci sprawni i szybko jadący chodnikiem nabuzowane chłopaki i mięśniaki, chłopaki od 18 lat w górę . Juz bardziej rozumiem spokojnie jadącego straszego pana czy panią bo moga się bać ruchu drogowergo, ale ta dzicz mięsniakowa powinna byc na jezdni, ruch samochodowy zmusi ich do uwazności .

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.0199zł -0.01%
 • GBP 5.0597zł -0.12%
 • EUR 4.3334zł -0.11%
 • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas