Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

15-latek wiózł na hulajnodze 13-latka. Obaj zakończyli podróż w szpitalu

15-latek kierując hulajnogą elektryczną przewoził 13-latka. Jadąc alejką biegnącą wokół zamojskiego zalewu nastolatek stracił panowanie nad hulajnogą, a następnie jednoślad przewrócił się, a wraz z nim na chodnik z kostki brukowej upadli kierujący i pasażer. Obaj trafili do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotnie przedpołudnie na chodniku przy zalewie miejskim w Zamościu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem dwójki nastolatków podróżujących hulajnogą.

– Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że dwie osoby jechały jedną hulajnogą elektryczną. Poruszały się alejką biegnącą od strony osiedla Zamczyska w kierunku ulicy Męczenników Rotundy. Hulajnogą kierował 15-letni mieszkaniec Zamościa, przewoził pasażera w wieku 13 lat. Prawdopodobnie jadąc zbyt szybko stracił panowanie nad hulajnogą i doprowadził do jej przewrócenia. Razem z hulajnogą na chodnik z kostki brukowej upadli kierujący i pasażer – opisuje zdarzenie aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Obaj nastolatkowie wymagali pomocy medycznej, zespoły ratownictwa medycznego przewiozły ich do szpitala. Po badaniach 13-latek wrócił do domu, a kierujący hulajnogą pozostał w szpitalu na obserwacji. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że małoletni byli trzeźwi.

– Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o rozwagę podczas korzystania z hulajnogi elektrycznej. Przypominamy, że przepisy zabraniają przewożenia hulajnogą elektryczną pasażerów. Ponadto kierujący tego typu pojazdem ma obowiązek przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa określonych w przepisach ruchu drogowego. Dodatkowo korzystając z chodnika lub drogi dla rowerów i pieszych powinien zachować szczególną ostrożność, poruszać się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszych i ustępować pierwszeństwa pieszemu – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

PRZECZYTAJ

Toyota uderzyła w drzewo i przewróciła się na bok. Dwoje dzieci trafiło do szpitala (zdjęcia)

Autor: redakcja

5 komentarzy

  1. Ukarać dla przykładu i to z grubej rury

  2. Ale tak nie można ich karać bo to byli młodzi LGBT.

  3. Tym bardziej ukarać bo im się wydaje że im wszystko wolno

  4. Szkoda że nie zabrał ze sobą więcej pasażerów.

  5. szkoda, że helikoptera jeszcze nie wysłali

Dodaj komentarz