Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

12-latek znalazł w śniegu foliowy woreczek. W środku było sporo pieniędzy

Komendant ryckiej policji osobiście podziękował 12-latkowi i jego mamie, którzy w ubiegłą sobotę znaleźli znaczną kwotę pieniędzy zgubioną przez mieszkankę Dęblina. Leżący w śniegu woreczek z gotówką zauważył chłopiec i razem z mamą zaniósł na komisariat.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę na jednej z ulic Dęblina w powiecie ryckim. 12-letni chłopiec podczas spaceru ze swoją mamą zauważył na chodniku leżący w śniegu woreczek foliowy, który go zaciekawił. Po podniesieniu zauważył, że w środku znajduje się duża suma pieniędzy. Znalezisko od razu oddał mamie.

– Dla rodziny jedynym właściwym zachowaniem w tej sprawie było zwrócenie go właścicielowi. Dlatego postanowili przekazać go policjantom z dęblińskiego komisariatu, co też od razu uczynili. Kiedy policjanci zajęli się ustalaniem właściciela odnalezionych pieniędzy, do komisariatu zadzwoniła zmartwiona mieszkanka Dęblina, która zgłosiła utratę dokładnie takiej samej kwoty jak ta, którą znalazła rodzina z Dęblina. Miejsce zgubienia oraz inne istotne szczegóły wskazały, że znaleziona gotówka należy właśnie do niej. Dzięki wzorowemu zachowaniu 12-latka i jego mamy, kobieta szybko odzyskała swoją własność – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Podziękowania dla 12-latka i jego mamy

W czwartek Komendant Powiatowy Policji w Rykach inspektor Kazimierz Kula wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Dęblinie podkomisarzem Pawłem Pielakiem, spotkali się z 12-letnim chłopcem i jego mamą, którzy znaleźli banknoty.

– Szef ryckich policjantów, dziękując za obywatelską, wzorową i godną naśladowania postawę, wręczył im okolicznościowe listy gratulacyjne. Komendant podkreślił, że ich postawa stanowi wzór dla całej społeczności – dodaje aspirant Łukasz Filipek.

15 komentarzy

 1. Superchłopak i rozsądna mama ❤️

 2. A co z 10% znaleźnego ??

 3. Bohaterowie. Tylko, że gdy przyjechali na komisariat po podziękowanie, to zastawili swoim gratem cały chodnik.

  • ale kogoś tu boli że sam nigdy nie będzie miał prawka i własnego samochodu…. franio powiedz wszystkim jak to jest być taką fajtłapą że nawet prostych badań psychologicznych na prawo jazdy nie jesteś w stanie przejść

   • Ale kogoś boli obsr4ny tyłek, że prawo jazdy nie stawia ponad prawem a posiadanie auta nie czyni lepszym od innych. Powiedz jak to jest mieć łajn0 zamiast mózgu z pływającym w nim prawem jazdy?

    • no właśnie ty nam powiedz jesteś idealnym przykładem persony z która zamiast mózgu ma łajn0, albo nie nic już nie pisz bo i tak wali cały internet takim śmi3ci3m jak ty

    • Uwalniamy Lubelszczyznę od pisowskiej hańby

     powiedziała co wiedziała pisowska [***]

 4. Dobrze że z peło nikt tego nie znalazł bo by było po pieniądzach.

 5. Super że są jeszcze uczciwi ludzie.

 6. w sam raz na załatanie omowskiej dziury xD

 7. Dobrze że Tusk tęgo nie znalazł bo by nie oddał.

Dodaj komentarz