Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

11-latek przyszedł do szkoły z kuchennym nożem, miał nim straszyć innych uczniów. Sprawą zajmie się sąd

Sąd Rodzinny zajmie się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia, jakie miało miejsce w czwartek w jednej ze szkół podstawowych. Uczeń piątej klasy przyszedł z kuchennym nożem. Trzecioklasiści twierdzą, iż ich straszył.

Wszystko wydarzyło się w miniony czwartek, 30 listopada, na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie. Uczniowie trzeciej klasy poinformowali nauczyciela, że straszono ich nożem. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 13 w szatni przy sali gimnastycznej. Jak relacjonowali, kiedy przebierali się na lekcję wychowania fizycznego, wszedł tam znany im pięcioklasista. W pewnym momencie wyciągnął kuchenny nóż.

Do tego momentu nie ma wątpliwości co do przebiegu zdarzenia. Później, w zależności od rozmówcy, relacje zaczynają się nieco różnić. Jedni rodzice wyjaśniają, iż 11-latek miał grozić nożem dzieciom, inni, że tylko trzymał go w ręku, kolejni zaś zapewniają o tym, że stojąc przed uczniami kazał im siedzieć cicho wymachując nożem. Faktem jest jednak, że trzecioklasiści się wystraszyli i o tym co się wydarzyło opowiedzieli nauczycielowi.

Po chwili sprawa trafiła do dyrekcji. Ta, postanowiła zaalarmować o wszystkim policję. Kiedy jednak funkcjonariusze przyjechali do szkoły, 11-latka już w niej nie było. Policjanci zabezpieczyli jednak pozostawiony przez chłopca nóż. Następnie udali się do jego miejsca zamieszkania.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 11-latek zaprzeczył, aby kogokolwiek straszył nożem. Przyznał jednak, że idąc co szkoły zabrał ze sobą z kuchni nóż. Tłumaczył, iż jedynie pokazywał go młodszym kolegom.

Policjanci podjęli decyzję o sporządzeniu z całego zdarzenia dokumentacji i przekazaniu jej do Sądu Rodzinnego w Łukowie, który zajmie się tą sprawą. Sprawdzane będzie, czy była to jednorazowa sytuacja, czy też uczeń już wcześniej sprawiał problemy. Przede wszystkim również, czy występują u niego przejawy agresywnego zachowania wobec innych, lub czy nie nosi on znamion demoralizacji.

Z kolei szkoła ze swojej strony informacje o wszystkim przekazała też do władz miasta oraz kuratorium oświaty. Wiadomo już, że z uczniami przeprowadzone zostaną pogadanki na temat tej sytuacji, jak też bezpieczeństwa i właściwych zachowań. W reakcji na pojawiające się plotki co do narodowości 11-latka, policjanci zapewniają, iż jest to mieszkaniec Łukowa, Polak, posiadający pełną rodzinę.

15 komentarzy

 1. Rodzice pewnie wyborcy PO

  • co za patus bakajoko

   jakbym chciał pooglądać truchło to bym włączył przemówienie prezesa kato zyeeboof

   • Jakbym chciał obejrzeć horror to włączyłbym transmisję z sejmu i wysłuchałbym rechotu upośledzonych posłów z większości sejmowej. Ten rechot jest dla Polski największym horrorem. Wkrótce dzięki ich ustawie wiatrakowej zapłacimy 70 % więcej za prąd. A można było jak za PiS czyli nic więcej.

    • Napisaliście na temat mam nadzieję że wy dzieci nie macie i mieć nie będziecie mieli

  • Ochrzczony na siłę tzw. katolyk. Nie miał nic do gadania jak kilka miesięcy po urodzeniu zanieśli go żeby pan w czarnej, damskiej odzieży ochlapał go wodą i wpisał do bazy danych.

  • Grażynka weź leki bo cię puszcza ruro

 2. Katarzyna z Łukowa

  Czepiacie się 11 latka, a jak studenci biją, poniżają słabszych fizycznie studentów to media jakoś się tym nie zajmują.. nie piszę o lublin112 tylko ogólnie. Zajmijcie się domami studenckimi, tam jest prawdziwy bandytyzm.

 3. Pań samochodzik

  I kogo ten przykład? Czyje dzieci chodzą z nożami odkąd najechali na nasz kraj? Ale o tym się nie piszę.

 4. Patusa powinni delegalizować ze szkoły, o to powinni wnioskować sami rodzice. Patus niech idzie do szkoły specjalnej, nie ma miejsca dla niego tam gdzie miał powyższy incydent.

 5. Trzeba najpierw zrobić rozpytanie czy nie był ofiarą!

 6. „policjanci zapewniają”

  Mogą sobie zapewniać. Ta formacja jest skompromitowana. Wiarygodność mają taką samą jak kłamczuszek Morawiecki.

 7. Rodzice pewnie wyborcy PIS

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo