Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

10. Mistrzostwa MMA odbędą się w marcu w Puławach

Na dziesiąty turniej z cyklu Mistrzostw MMA przygotowany przez Stowarzyszenie MMA Polska zarejestrowało się blisko 690 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Impreza odbędzie się 9 marca w Puławach.

Zakończyły się zapisy na 10. Mistrzostwa MMA. Na liście startowej znalazło się 687 zawodników i zawodniczek ze 141 klubów z całego kraju. Będzie to piąty turniej z rzędu, w którym wystartuje ponad pół tysiąca fighterów i drugi z największą liczbą startujących w historii Stowarzyszenia. Wstępnie zaplanowano aż 668 pojedynków, które rozegrają się w aż pięciu klatkach.

Dziesiąte wydarzenie z cyklu Mistrzostw MMA Stowarzyszenia MMA Polska odbędzie się w hali sportowej Grupa Azoty Arena w Puławach, przy ul. Lubelskiej 59. Stowarzyszenie MMA Polska po raz drugi w historii zawita ze swoim wydarzeniem do tego miasta. Ostatnie zawody w tym miejscu rozegrane zostały 11 czerwca 2022 roku.

Podczas najbliższych zawodów w rywalizacji wezmą udział tzw. kadeci, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia oraz juniorzy (18-21 lat) i seniorzy, czyli osoby powyżej 21. roku życia. Zmagania amatorskich fighterów odbędą się 9 marca. Zawodnicy będą rywalizować od godziny 8.00. Turniej będzie transmitowany na żywo na profilu MMA Polska w serwisie YouTube, a na miejscu będzie otwarty dla publiczności. 10. Mistrzostwa MMA są pierwszym turniejem zaplanowanym przez Stowarzyszenie MMA Polska na ten rok.

Stowarzyszenie MMA Polska powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

6 komentarzy

  1. Młodzi Mefedron Amok

  2. Społeczeństwo, które lubi oglądać przemoc, a nawet płaci za jej oglądanie, jest na bardzo niskim poziomie rozwoju w ewolucji.

  3. Całe życie były walki np gladiatorów ale Ewa miała pod górę do szkoły.

    • To że zawsze były takie walki, to znaczy że to jest ok? Że od czasów starożytności nic się nie posunęliśmy w rozwoju i wciąż jesteśmy na tym samym poziomie

  4. Wlasnie, nie to tylko bos jest na tym poziomie.

Dodaj komentarz

Z kraju