Niebawem ruszy budowa najbardziej wyczekiwanej szkoły w Lublinie

Niebawem na Węglinie rozpocznie się budowa nowej szkoły. Kompleks będzie posiadał cztery piętra a w jego skład wejdą: szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, przedszkole i dom kultury.

 

Jeszcze kilka lat temu zapowiadano, że pierwszy dzwonek w nowej szkole zabrzmi w tym roku. Teraz wiadomo, że będzie to dwa lata później. Z powodu licznych problemów, miasto nie dość, że musiało zwiększyć środki finansowe na inwestycję, to jeszcze z powodu opóźnienia, dopiero teraz udało się podpisać umowę z wykonawcą. Obiekt wybuduje konsorcjum firm Erbud SA oraz Erbud Rzeszów Sp. z o.o., w najbliższych dniach wykonawcy zostanie przekazany teren budowy.

W skład nowego wielofunkcyjnego kompleksu przy ul. Berylowej wejdą: szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, przedszkole oraz lokale dla potrzeb domu kultury. Nowa, publiczna placówka pomieści 600 uczniów w szkole podstawowej, 150 dzieci w wieku przedszkolnym oraz lokale dla potrzeb domu kultury. Czteropiętrowy budynek stanowić będzie jedną bryłę z osobnymi wejściami dla każdej z jednostek. Bedzie też miejsce dla zespołu jadalno-kuchennego, obsługującego placówki oświatowe, który pozwoli na wydawanie 1300 posiłków, w tym 900 obiadów dziennie. W budynku powstanie także sala gimnastyczna z widownią dla 337 osób oraz aula na 310 miejsc. W pobliżu zostanie wybudowany plac zabaw dla dzieci.

Budynek będzie największą i najbardziej wyczekiwaną placówką oświatową w Lublinie. To dlatego, że w okolicznych szkołach od lat brakuje miejsc dla uczniów. W niektórych z nich, aby sprostać zapotrzebowaniu, lekcje odbywają się na dwie zmiany. Otwarcie placówki planowane jest na wrzesień 2020 roku.

2018-05-15 23:45:38
(fot. UM Lublin)