Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zwierzyniec: Po wypadku ciężarówki próbowali ukraść ponad pół tony rzepaku

Trójka mieszkańców gminy Tereszpol usłyszała zarzut kradzieży. Matka, syn i ich znajomy próbowali ukraść rzepak, który wysypał się z przewróconej ciężarówki.

W czwartek w Zwierzyńcu około godziny 23 na ul. Biłgorajskiej doszło do przewrócenia się pojazdu ciężarowego przewożącego rzepak. 26 ton ziarna znalazło się na poboczu i w rowie. Z tej okazji chciała skorzystać trójka mieszkańców gminy Tereszpol. Matka, syn i ich znajomy postanowili zapakować w worki rzepak i wywieźć z miejsca zdarzenia.

– Policjanci patrolując podległy teren w miejscu, gdzie doszło do kolizji zauważyli trójkę ludzi. Jak się okazało kradli oni rzepak, który wysypał się z ciężarówki i czekał na przeładunek. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy gm. Tereszpol w wieku 32 – 60 lat. Mundurowi ujawnili przy nich kilkanaście przygotowanych już do wywiezienia worków z rzepakiem o łącznej wadze 600 kg – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

Cała trójka już usłyszała zarzuty. Wszyscy wyrazili chęć skorzystania z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2016-01-30 14:40:30
(fot. ilustr. lublin112.pl)

10 komentarzy

  1. Dobrzy katolicy, typowi wyborcy pis-u

  2. Ojoj się narobiło… Dziadek buchną kostkę masła, dwie cebule, smalec. Grunt że jest o czym pisać.

    • to była akcja dożywiania KODowców, podobno co raz mnie płacą za noszenie koszulek z Bartoszewskim

  3. a za zabicie dziewczyny na pasach 3 lata w zawiasach

  4. ee a nie ma juz lajków ale szmira

  5. Aaron Fleischmann

    Na pewno dobrobyt ich ku temu pchnął…

  6. Kiblu ciekawe co byś jadł jakby nie rolnicy

Z kraju

Sport