690 680 960

Zrobiło się wilgotno, wrócił bzyczący problem. W Lublinie znów ruszają na walkę z komarami

W ostatnim czasie wieczorne spacery, zwłaszcza po terenach zielonych, przestają być przyjemnością. Wszystko z powodu coraz większej ilości komarów, które zaczęły się rozmnażać po występujących co kilka dni opadach deszczu. Dlatego też zapadła decyzja o rozpoczęciu kolejnego etapu odkomarzania Lublina.

W czwartkowy wieczór na terenie Lublina rozpocznie się kolejna w tym roku akcja odkomarzania miasta. Dokładnie jest to drugi etap zaplanowanych przez Urząd Miasta na ten rok działań zwalczających te uciążliwe owady. Tak jak poprzednio, odkomarzanie wykonywane będzie głównie na terenach zielonych oraz na miejskich skwerach. Obejmie najważniejsze ogólnodostępne i rekreacyjne tereny Lublina.

W pierwszej kolejności zabiegi rozpoczną się w Ogrodzie Saskim, na placu Litewskim oraz Błoniach przy Zamku. Oczywiście akcją objęta zostanie również ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy od Dworku Grafa po sam Zalew Zemborzycki, parki Jana Pawła II, Bronowice, Kalinowszczyzna, Rury, wąwóz na Czubach itp. Łącznie będzie to obszar około 200 ha.

Pracownicy specjalistycznej firmy mają rozpoczynać działania w godzinach wieczornych a kończyć je nad ranem. Omgławiane będzie prowadzone w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych, w których kluczowa jest m.in. bezdeszczowa pogoda. W razie konieczności prace będą przerywane i przesuwane na kolejne dni. Używany preparat jest zupełnie nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt, a także roślin. Zwalcza on zarówno komary jak i meszki.

(fot. lublin112)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas