Został wyproszony z wesela. Na złość włączył przycisk przeciwpożarowy

Nietrzeźwy mężczyzna został wyproszony z wesela, więc włączył w hotelu alarm przeciwpożarowy. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy i policjanci. Za wywołanie fałszywego alarmu i spowodowanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych 24-latek odpowie przed sądem.

W minioną sobotę w nocy policjanci i strażacy interweniowali w jednym z hoteli na terenie gminy Zamość. Jak się okazało odbywało się tam przyjęcie weselne i w trakcie imprezy włączył się alarm przeciwpożarowy. Na miejscu mundurowi zastali dwa zastępy straży pożarnej oraz pracowników hotelu. W rozmowie z personelem ustalili, że w hotelu został włączony przycisk przeciwpożarowy, który uruchomił alarm.

Po chwili wyszło na jaw, że zagrożenia nie było, a przycisk alarmu włączył nietrzeźwy mężczyzna, który przyszedł do hotelu i wtargnął na salę, gdzie odbywało się przyjęcie weselne. Został poproszony o opuszczenie lokalu i wtedy w odwecie zbił szybkę zabezpieczającą przycisk i włączył alarm.

Policjanci zatrzymali 24-latka z gminy Biłgoraj. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a po spędzonej tam nocy usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu. Prokurator zdecydował, że 24-latek do rozprawy pozostanie pod policyjnym dozorem.

Zgodnie z polskim prawem, kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub też stwarza sytuację mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność organu ochrony bezpieczeństwa mającą na celu uchylenie zagrożenia podlega karze pozbawienia wolności w wymiarze do 8 lat.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Pijany debil…

  2. no i dobra 🙂

  3. Biłgoraj i wszystko jasne. patologia.

  4. Jest ryzyko, jest zabawa. Kto bogatemu zabroni. Mial taki gest to zapłaci. Ha ha

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Ziemi na UMCS
Rekrutacje do drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin
WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej