690 680 960

Żołnierze z 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej ruszyli na pomoc poszkodowanym w wypadku (zdjęcia)

W miniony wtorek na drodze S17 doszło do groźnego wypadku z udziałem kilku pojazdów. Jako jedni z pierwszych na ratunek poszkodowanym ruszyli żołnierze z 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Lipówki w powiecie garwolińskim, na pasie w kierunku Lublina. W zdarzeniu udział brały cztery pojazdy, dwa ciężarowe i dwa osobowe. Jako pierwsi na miejscu pojawili się m.in. żołnierze z 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej i natychmiast ruszyli na pomoc osobom biorącym udział w wypadku.

– Samochód ciężarowy jadący w kierunku stolicy uderzył w tył innego samochodu ciężarowego, a następnie zjechał na jezdnię w kierunku Lublina. Wtedy samochód osobowy uderzył już w leżącą naczepę. Łącznościowcy, zachowując zimną krew, zadbali o bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego, sprawdzili wycieki paliwa i przystąpili do akcji ratowniczej. Do czasu przyjazdu straży pożarnej żołnierze odkopywali samochód osobowy spod ładunku samochodu ciężarowego z wiedzą, że każda sekunda jest na wagę złota – informuje przedstawiciel 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.

Jak ustalili policjanci, kierowca pojazdu ciężarowego, jadący w kierunku Warszawy, najechał na tył drugiego samochodu ciężarowego, przebił się przez barierki, a następnie pojazd przewrócił się. Kierujący osobówką, jadący pasem w kierunku Lublina, wjechał w naczepę przewróconej ciężarówki. Kierowca czwartego, uczestniczącego w zdarzeniu pojazdu, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał do rowu. W sumie trzy osoby zostały poszkodowane i z obrażeniami trafiły do szpitala.

(fot. 19 LBZ)

10 komentarzy

 1. 6 artykułów wcześniej jest informacja o kierowcy BOLT który nasikał na biurowiec i powiedział, kiedy go zapytano, że nic się nie stało :))))) Buhahahahahah

 2. Hrabia Monte Cristo

  Boh atyry

 3. Maciarewiczowe wojsko. Chłopcy w tęczowych rurkach lepiej by się spisali.

 4. Poszła niucha…

 5. Pocięli taką piękną „kaszkę”…

 6. I w czym pomogli ? Pocięli auto ? Wyciągnęli poszkodowanych na desce ? Coś mało konkretów… A swoją drogą kierowca to największy farciarz… jeden metr bliżej i było by…

  • PR musi być, trzeba zbierać punkty u społeczeństwa, jak za chwilę bagnetami się będzie odejmować.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas