Zofiówka: Jechali we dwóch na jednym rowerze. Potrąciło ich bmw

W sobotę po południu na drodze krajowej nr 82 doszło do potrącenia dwóch mężczyzn jadących na jednym rowerze. Obaj z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 14 na drodze krajowej nr 82 w Zofiówce. Kierujący bmw potrącił dwóch mężczyzn jadących na jednym rowerze. Jak nam przekazano mężczyźni jechali we dwóch na jednym rowerze i w pewnym momencie skręcili w lewo, a następnie przewrócili się na jezdnię. W tym samym czasie nadjechało bmw, które potrąciło obu mężczyzn.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Obaj „cykliści” z obrażeniami ciała trafili do szpitala. W rejonie wypadku przez kilkadziesiąt minut były spore utrudnienia w ruchu.

Informację o zdarzeniu i zdjęcia przesłał nam Czytelnik Paweł – Dziękujemy!


2015-07-04 18:34:57
(fot. Nadesłane Paweł)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. A może biemdablju teraz polują na tych co pedałują?
  Szczególnie we dwóch.

 2. Czyżby Konrad W. i Emil P. ?
  Raczej to BMW najechało na nich jak skręcali z resztą kto to wie ? widziałem rower jak leżał w rzepaku i nie był uszkodzony .

 3. opis do „bani”BMW powgniatane ,urwane lusterko i wybita szyba,niemożliwe,że „niby”najechał na leżących

 4. Jechali prawą stroną i skręcali w lewo…. bmw najechało z tyłu na nich. Nie wiadomo czy byli jeszcze na prawym pasie w momencie uderzenia, czy już na lewym, bo pogłoski „świadków” z okolicy mówią, że BMW wyprzedzało i było na lewym pasie na skrzyżowaniu na podwójnej ciągłej. Kierujący rowerem powinien się upewnić czy może skręcać w lewo a kierujący bmw powinien zachowac szczególną ostrożność widząc jadące 2 osoby jednym rowerem. Znaki pionowe i poziome tam są i trzeba byś ślepym, żeby nie widzieć znku informującego o skrzyżowaniu i tego, że jest tam podwójna linia ciągła… no chyba, że się nie jedzie przepisowe tam 70 km/h. Wina może też być jadących rowerem, bo np mogli nie sygnalizować skrętu w lewo i mogli wykonać manewr skrętu w ostatnim momencie. Moim zdaniem jak by kierowca bmw jechał te 70km/h i nie wymijał czy też wyprzedzał na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim, to by „rowerzystów” z butów nie wyrwało, bo by normalnie skręcili….najwyrzej by ich strąbił…
  Jestem kierowcą i wiem co to jest zasada ograniczonego zaufania i często w niebezpiecznych sytuacjach coś takiego się powinno włączyć… na drodze trzeba myśleć.

  • racja, na skrzyzowaniu nie można ani wyprzedzac ani wymijac……..chyba ze znaki dopuszczaja

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku