Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znów podróbki w markowym sklepie. Właściciel handlował nimi od roku

Coraz częściej zdarzają się przypadki, kiedy w sklepach z markowa odzieżą sprzedawane są podróbki. Właśnie wpadł kolejny nieuczciwy przedsiębiorca.

Tym razem policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej działając wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim ustalili, że w jednym ze sklepów odzieżowych w Międzyrzecu znajdują się w sprzedaży towary oznaczone podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm.

Po przeprowadzeniu kontroli w placówce handlowej mundurowi odkryli znaczną ilość towarów takich firm jak: Sanrio-Helo Kitty, Mattel-Monster High, Studio Peyo SA-Smerfy. Specjalista od znaków towarowych stwierdził, że wszystkie te produkty mają podrobione loga producentów i nie powinny znajdować się w obrocie handlowym.

Całość zakwestionowanego towaru została zabezpieczona, zaś jak ustalili funkcjonariusze, podróbki zostały sprowadzone najprawdopodobniej z Chin. Z tego też kraju pochodzi właściciel sklepu, 41-letni mężczyzna. Mundurowi udowodnili mu, że podróbkami handlował przez minimum rok, od czerwca 2013 r. do czerwca 2014 roku.

Teraz mężczyzna odpowie za wprowadzenie podrobionych towarów do obrotu, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2014-06-14 16:38:57

3 komentarze

  1. rzeczywiście bardzo groźny przestępca

  2. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – Polsce
    W Jego Ojczyźnie – kara śmierci
    Chyba go nie odeślą do Chin

  3. tacy „przedsiębiorcy”, często nazywają się „Pracodawcami” płacąc psie pieniądze i bezkarnie nie przestrzegając praw Pracowników organizują się w organizacje typu Lewiatan, tworząc prawo ograniczające Pracownika jeszcze bardziej

Wiadomości z info112