Znieważył obywateli Arabii Saudyjskiej. Teraz za to odpowie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie wspólnie z kolegami z II komisariatu zatrzymali 35-letniego mieszkańca Lublina. Wiktor Sz. odpowie znieważenie obywateli Arabii Saudyjskiej z powodu ich przynależności narodowej i rasowej, stosowanie przemocy wobec jednego z nich a także wybicie szyby w drzwiach balkonowych ich mieszkania.

-Do zdarzenia doszło podczas nocy sylwestrowej. Kilka minut po północy grupa obywateli Arabii Saudyjskiej wyszła przed blok, chcąc obejrzeć pokaz fajerwerków. Zostali zauważeni przez stojącą nieopodal grupę mężczyzn. Jeden z nich na widok obcokrajowców zaczął być agresywny, podbiegł do obywateli Arabii Saudyjskiej zaczął ich wyzywać a następnie znieważać na tle przynależności rasowej i narodowej. Jednego z mężczyzn uderzył kilkukrotnie pięścią w twarz – relacjonuje wydarzenia sylwestrowej nocy KWP Lublin.

Obcokrajowcy szybko uciekli do klatki swojego bloku. Po tym jak po chwili zapaliło się światło w jednym z mieszkań na parterze, agresywny mężczyzna wszedł na balkon. Zaczął kopać i uderzać w drzwi balkonowe, które stłukł. Przy tym w dalszym ciągu obrażał i wyzywał obcokrajowców. Po tym uciekł. O zajściu powiadomiono Policję.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie oraz z II komisariatu. Agresywny mężczyzna zatrzymany został wczoraj rano. Okazał się nim 35 letni mieszkaniec Lublina. Wiktor Sz. został doprowadzony do komendy, a następnie do prokuratury.

Usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia obywateli Arabii Saudyjskiej z powodu ich przynależności narodowej i rasowej, stosowanie przemocy wobec jednego z nich, a także niszczenia mienia.

Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

2014-01-17 11:09:28
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL