Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znęcał się nad matką, wykręcał jej ręce i demolował mieszkanie. Wnuk o wszystkim zaalarmował policjantów

Wnuk seniorki poinformował, że wujek jest nietrzeźwy i agresywny. Jak ustalili wstępnie mundurowi, mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec matki. 60-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego został zatrzymany.

W minioną niedzielę po godzinie 13.00 włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że nietrzeźwy i napastliwy wujek wszczął kolejną awanturę z babcią. Znajdując się pod działaniem alkoholu 60-latek był agresywny. Policjanci zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Od 86-latki funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

– Ustalono, że mieszkaniec gminy Wola Uhruska od sierpnia ubiegłego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Podczas awantur ciągle niepokoił seniorkę, wykręcał ręce, a także niszczył sprzęty domowe. W toku postepowania przygotowawczego Prokurator Rejonowy we Włodawie wystąpił do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec sprawcy przemocy. O jego losie zadecyduje dziś sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Pamiętaj!

Przypominamy, że przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

10 komentarzy

 1. Podczas awantur ciągle niepokoił seniorkę, wykręcał ręce, a także niszczył sprzęty domowe, pewnie chciał wymusić sponsorowanie jeszcze jedne flaszki.
  U prawdziwych Polaków nierobów to normalne.

 2. Powinni do kamieniołomów i 48 godzin non stop przenosić kamienie z miejsca na miejsce. Aż dziad się posra. Oczywiście o szklance wody.

 3. Podobnież kastracja jest dobra na zmniejszenie agresji. Upiłbym go, poczekał, aż zaśnie a potem nożem do tapet, jaja razem z kiełbaską po samej skórze.

 4. Nie dobrze, że to 60-latek, młodsi w kryminale mają lepsze branie.

 5. Znowu to samo. Patologia łącznie z przemocą. Już nie będę mówił jaka…

  • Dobromir (naprawdę pomysłowy)

   Pewnie z tych, co to jak idą przez wieś to uśmiechają się do wszystkich, dzień dobry mówią, a w niedzielę to nawet do kościoła chodzą

   • dobromir to działacz PO i Trzeciej Drogi z lewicą. Znam go bardzo dobrze.

    • Na wsi! Gdzieś ty widział poparcie dla PO, KO, Trzeciej Drogi lub tfu Lewicy na wsi? tam tylko pisi i długo nic a potem konfa 😉

 6. Zdemolować mu „facjatę”.

 7. Rządy peło patologia czuje się bezkarna.

Dodaj komentarz