Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znana w całej Europie firma z Lubelszczyzny zmienia właściciela. Chce ją przejąć duży koncern

Firma posiada pięć zakładów w województwie lubelskim i zatrudnia łącznie ponad 930 pracowników. Ma zostać przejęta przez międzynarodową korporację działająca w ponad 50 krajach.

Międzynarodowa korporacja Sarantis, zajmująca się produkcją wyrobów kosmetycznych i artykułów gospodarstwa domowego, chce przejąć zlokalizowaną na Lubelszczyźnie firmę Stella Pack. Jest to jeden z największych w Europie producentów worków na śmieci, zajmuje się też sprzedażą szeregu innych produktów używanych m.in. w kuchni.

Produkcja odbywa się w pięciu zakładach w województwie lubelskim: dwóch w Lubartowie, Chlewiskach, Skrobowie i Poniatowej i zatrudnia łącznie ponad 930 pracowników. Firma posiada też oddział na Ukrainie i centrum logistyczne w Rumunii, a jej roczne obroty wynoszą około 65 milionów euro.

Z kolei Sarantis jest właścicielem takich marek jak: Bioten, C·Thru, Elode, Jan Niezbędny, Kolastyna, Luksja, STR8, Arko, Carex, Denim, Biopoint, B.Tan, Arm & Hammer, Pierre Cardin, Pearl Drops, Paris Hilton, Wash & Go, Tesori d’ Oriente czy Original Source. Posiada swoje oddziały w 13 krajach oraz sieć dystrybucji w ponad 50 kolejnych.

Umowa nabycia 100 proc. kapitału zakładowego spółki Stella Pack została niedawno podpisana, jednak aby transakcja mogła zostać zrealizowana, potrzebna jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który właśnie rozpoczął czynności w tej sprawie. Jak wskazuje zarząd Sarantis, przejęła Stella Pack wpisuje się w portfolio grupy i jest zgodne z planem strategicznym oraz zwiększaniem zasięgu geograficznego.

(fot. Stella Pack)

21 komentarzy

 1. Z tego co mi wiadomo to lubelska pszczółka jest sprzedana Niemieckiemu koncernowi Nestle 🙂

 2. Aby nie szwabom i ruskim.

 3. A co przeszkadza pozostać polską firmą?

  • System podatkowy. Teraz podatki będą płacone gdzie indziej.

  • Np fakt że powiedzmy to tylko przykład, Lidl produkuje ciastka herbatniki w tej samej paczce, Niemieckie robione na maśle a Polskie na syropie glukozowo fruktozowym.

   • niemcy oszukują na wszystkim od aut po kartofle

    • nikt tak nie oszukuje jak polacy i ruscy niemcy to naród uczciwy szlachetny czysty wystarczy przejść sie po polskich publicznych toaletach by zobaczyc prawdziwe oblicze polaka

  • Co przeszkadza by być dalej polska firma? Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Większość polskich biznesmenów buduje swój biznes na wyzysku polskich pracowników a jak już więcej się nie da wycisnąć to sprzedają z ogromnym zyskiem. Często później część tej kasy inwestują w nowy biznes, znowu wyzysk w imię rozwoju firmy-matki a później sprzedaż z kolosalnym zyskiem i tak w kółko. I w ten sposób polski robol cały czas jest dymany w ty.ek, nieważne czy przez rodaka czy przez obcego. Przeważnie przez rodaka, nieważne czy przez prywaciarza czy przez państwowego, bardziej…

  • nic nie przeszkadza, ale to firma prywatna i jak każda firma ma określoną wartość, jeśli teraz ktoś oferuje za nią dobre pieniądze to właściciel może ją sprzedać i zająć się wydawaniem gdzieś w bezpiecznym i cieplejszym miejscu na świecie.

  • Wina pisu i ich złodziejskich rządów.

 4. Tak się dzieje z każda Polska firma która zarabia i jest potentatem lub jest znana w Europie . Trafia do zagranicznego właściciela który dyktuje warunki po przejęciu kończy się po jakimś czasie redukcja estetów, zamknięciem zakładu żeby narzucić monopol i ceny. Takich przykładów jest wiele a wręcz multum. Czemu tak jest? Układy czy kasa? Niedługo to u nas żeby oddychać trzeba będzie pytać Gretę T, bo będzie za dużo dwutlenku węgla

 5. Greckie badziewie

 6. Stella Pack juz 5 lat temu zostala sprzedana przez lubartowskich włascicieli dla jakiegos inwestora z RPA ,a własciciele zostali w firmie jako pracownicy zarządzający. Teraz znów sprzedaż dla innego ,cos tu mi smierdzi machinacjami podatkowymi ,dobrze aby przyjrzał sie temu US ?

 7. Może to rusek ucieka przed przejęciem majątku?

 8. Sarantis jest właścicielem marki Jan Niezbędny, czyli bezpośredniego konkurenta na rynku. Chyba nie muszę pisać co, się stanie z marką Stella po tym przejęciu.

 9. Wszystko się konsoliduje, łączy.
  Tak jest na całym świecie z milionami firm. To postępuje ciągle i nabiera rozpędu. Począwszy od światowego systemu bankowego Niedługo wszystko będzie w rękach jednej grupy osób na tym świecie .

  • Zniknie konkurencja. Zresztą ona już staje się pozorna na świecie. To wszystko będzie w „jednych”rękach.