690 680 960

Znamy już najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie lubelskim znajduje się w miejscowości Mołożów w powiecie hrubieszowskim.

KRUS ogłosił właśnie wojewódzkich zwycięzców XI Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W województwie lubelskim za najbezpieczniejsze uznano gospodarstwo Agnieszki i Zbigniewa Skopów z Mołożowa w gminie Mircze. Teraz będzie ono reprezentować nasz region w finale, gdzie zmierzy się ze zwycięzcami z każdego województwa.

Do odbywającego się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego konkursu stanęło 980 gospodarstw, w tym 55 z województwa lubelskiego. Komisje konkursowe, powołane przez dyrektorów oddziałów regionalnych KRUS, w całym kraju wizytowały gospodarstwa, które zakwalifikowały się do etapu regionalnego. Szczególny nacisk kładziono na stopień występowania zagrożeń wypadkowych, ale również na estetykę gospodarstw oraz wykonane przez ich właścicieli udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo podczas pracy.

Teraz po wyłonieniu zwycięskich gospodarstw z każdego województwa, zostaną one ponownie odwiedzone, tym razem przez Centralną Komisję Konkursową, która oprócz szczegółowej oceny przypomni o zwiększonym zagrożeniu wypadkami, zwłaszcza teraz gdy zbliża się pełnia sezonu prac polowych. Oczywiście im mniej zostanie stwierdzonych takich zagrożeń, tym większa szansa na zwycięstwo gospodarzy.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów podczas niedzielnego Dnia Otwartych Drzwi Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.. Tradycyjnie Prezes KRUS zapewnia główną nagrodę dla zdobywcy I miejsca w etapie centralnym.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.9769zł -0.83%
  • GBP 5.0142zł -0.36%
  • EUR 4.3543zł -0.41%
  • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas