Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Znaleziony portfel wrócił do właścicielki. „Postawa 15-latka zasługuje na wyróżnienie”

Dzięki postawie 15-latka, który znalazł portfel z pieniędzmi i przyniósł go do posterunku policji, udało się ustalić właścicielkę zguby. Okazało się, że 73-latka wracając z zakupów zgubiła portfel, na który natknął się nastolatek.

Do dyżurnego hrubieszowskiej komendy policji zgłosił się 15-letni mieszkaniec miejscowości Mircze, który znalazł portfel z pieniędzmi. Wewnątrz była gotówka w kwocie 600 złotych, ale nie było dokumentów, dzięki którym można by było ustalić właściciela zguby.

Zastępca dyżurnego odnalazł paragon z jednego ze sklepów na terenie gminy Mircze, gdzie osoba tego dnia robiła zakupy. Policjanci z Posterunku w Dołhobyczowie pojechali do tego sklepu i po rozmowie ze sprzedawcą i przedstawieniu mu paragonu ustalili, kto może być właścicielem odnalezionego portfela.

Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Jak się okazało 73-letnia mieszkanka gminy Mircze rzeczywiście wracając z zakupów zgubiła portfel. Na wyróżnienie zasługuje tu postawa 15-latka, który przyniósł portfel z pieniędzmi na policję dzięki czemu pieniądze zostały zwrócone właścicielce.

(fot. Policja)

3 komentarze

  1. 60 PLN znaleźnego się należy. Minus podatek.

  2. Młody człowieku cóżeś mi uczynił? Całe lata budowałem w mojej łepetynie obraz „dzisiejszej młodzieży” a Ty jednym postępkiem zniweczyłeś moje wysiłki. Jak mam teraz żyć? Może zapytam pana premiera?

  3. Pierwy sort?

Z kraju