690 680 960

Znaleziono dziuplę z częściami 30 kradzionych aut

Policja wraz z pogranicznikami przeprowadziła akcję w której rozbili dziuple z elementami kradzionych pojazdów. Odnaleziono części z 30 aut które zaginęły na terenie Polski, Francji i Niemiec.

Policjanci oraz funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nad sprawą kradzionych samochodów które następnie były na terenie naszego regionu rozbierane na części a te następnie sprzedawane nieświadomym niczego klientom pracowali od dłuższego czasu. W tym czasie ustalili, że w sprawę zamieszany może być właściciel jednej z firm na terenie powiatu ryckiego, która zajmuje się handlem częściami samochodowymi.

Pod koniec tygodnia funkcjonariusze weszli na teren firmy i dokonali przeszukania. Jak się okazało, ustalenia były trafne gdyż odnaleziono tam części samochodowe pochodzące z ponad 30 pojazdów skradzionych na terenie Polski, Francji i Niemiec. Mundurowi zabezpieczyli m.in. silniki, skrzynie biegów, układy zawieszenia oraz wiele innych elementów pojazdów. Żeby dokładnie sprawdzić każdą z tysięcy części jaka znajdowała się na terenie firmy, funkcjonariusze spędzili tam dwie doby.

-Policjanci dokładnie weryfikowali numery widniejące na poszczególnych częściach i szczegółowo sprawdzali skąd pochodzą. W trakcie prowadzonych czynności, na placu oraz w pomieszczeniach gospodarczych znalezione zostały elementy pochodzące z ponad 30 pojazdów zarejestrowanych jako utracone. Z pociętych już części można złożyć prawie 10 kompletnych samochodów- wyjaśnia mł. insp. Janusz Wójtowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Samochody były kradzione w 2013 oraz część z nich już w 2014 roku. Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Ryk, który usłyszał zarzut dotyczący nabywania oraz ukrywania rzeczy kradzionych. Sprawa jest wielowątkowa i w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy. Niebawem spodziewane są kolejne zatrzymania osób powiązanych z kradzieżami tych aut. Podejrzanemu grozić może do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KWP Lublin)
2014-02-16 12:35:23

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…