Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Znalazła portfel z zawartością. Zguba trafiła do właściciela

41-letnia tomaszowianka na jednym z parkingów na terenie Tomaszowa Lubelskiego znalazła portfel z zawartością. Kobieta przyniosła go do tomaszowskiej komendy. Właściciel portfela, dzięki obywatelskiej postawie znalazczyni, odzyskał już swoją zgubę.

Do tomaszowskiej komendy policji zgłosiła się 41-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego. Kobieta poinformowała dyżurnego, że na parkingu samochodowym przy ulicy Królewskiej w Tomaszowie Lubelskim znalazła portfel koloru czarnego z zawartością.

Policjanci skontaktowali się z właścicielem portfela, którym okazał się 55-letni mieszkaniec gminy Rachanie. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia odebrał swoją zgubę z komendy.

Tomaszowianka swoją postawą zasłużyła na pochwałę. Dzięki uczciwości, zgubione rzeczy szybko wróciły do swojej właściciela.

Pamiętaj! Przywłaszczenie jest karalne

Przywłaszczenie to działanie polegające na nielegalnym przejęciu czyjegoś mienia lub innych dóbr bez zgody ich właściciela. Jest to nielegalne i karalne przez prawo w większości krajów. Przywłaszczenie jest uważane za poważne przestępstwo, a osoby podejrzane o takie działania mogą być postawione przed sądem i skazane na kary więzienia, grzywny lub inne sankcje. W Polsce za przywłaszczenie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, grzywna lub kara ograniczenia wolności.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. Zaoszczędziła gościowi problemów , powinien jej to wynagrodzić , bo inny osobnik mógł by spoźytkować w inny sposób .

    • W przeciwieństwie do ciebie nie każdy uczciwy człowiek jest takim ze względu na nagrody.

  2. Znalezione nie kradzione

  3. Dobrze że to znalazł człowiek z PISu.

Z kraju