Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zmiany w zarządzie Fabryki Cukierków „Pszczółka”. Aleksander Batorski został nowym prezesem

Fabryka Cukierków „Pszczółka” ma nowego prezesa. Został nim Aleksander Batorski, dotychczas zajmujący stanowisko dyrektora handlowego.

Aleksander Batorski został nowym prezesem Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. w Lublinie. Kandydatura została wyłoniona w drodze konkursu, który został ogłoszony przez Radę Nadzorczą Spółki. Kadencja nowego prezesa rozpoczęła się 1 kwietnia. – To bardzo duży zaszczyt kierować tak istotnym przedsiębiorstwem w naszym regionie, ale jeszcze większa odpowiedzialność – mówi Aleksander Batorski, prezes Fabryki Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o.

– Przed nami najważniejszy, ale i najtrudniejszy czas w ponad 60 letniej historii „Pszczółki”. Oprócz zmian wizerunkowych oraz uruchomienia nowej fabryki czeka nas jeszcze rozszerzenie naszego portfolio o tzw. produkty premium, czyli cukierki czekoladowe. Rynek słodyczy jest trudny i zdominowany przez mocnych graczy ze znanymi markami. Zakładamy jednak, że wysoka jakość naszych produktów, dobrze zaplanowana dystrybucja, skuteczna reklama oraz optymistyczne prognozy dotyczące segmentu produktów czekoladowych, pozwolą nam odnieść sukces na rynku słodyczy zarówno w kraju, jak i za granicą – dodaje Batorski.

Aleksander Batorski ma 46 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył studia podyplomowe: marketing i komunikację rynkową na Politechnice Lubelskiej, psychologię w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, public relations i doradztwo medialne w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych Master of Business Administration na Politechnice Lubelskiej. Prowadził własną działalność gospodarczą. Posiada wieloletnie doświadczenie handlowe, w szczególności na rynku słodyczy.

W branży zaczynał pracę w roku 1997, jako specjalista do spraw zakupów słodyczy w Eldorado SA. Był menedżerem w Tradis S.A., również w kategorii słodycze. W latach 2012-2016 zajmował kierownicze stanowisko w Eurocash S.A., gdzie sprawował nadzór nad jednostkami logistycznymi w kraju. Od 2016 roku pracował jako dyrektor handlowy w Fabryce Cukierków „Pszczółka” w Lublinie.

(fot. nadesłane)
2017-04-03 21:28:55

11 komentarzy

 1. SŁODZIAK 🙂

 2. To go spróbuj. Stanie Ci w gardle taki ciągutek.

 3. Nie wiem kto tam rządzi ale muszę powiedzieć, że mają bardzo dobre cukierki.

 4. Hehh, w drodze konkursu śmieszne to jest. Już od miesiąca wiadomo było kto zostanie tym prezesem.

  • Przynajmniej człowiek z branży a nie byle jaki aptekarzyna. Zna się na przedmiocie działalności spółki, ma doświadczenie.

  • Dokładnie – w teczce przyniesiony bezpośrednio kancelarii Dudy.

 5. Precież już dawno wszyscy wiedzieli, że konkurs, którego jeszcze nie ogłoszono wygra właśnie on. Dojnej zmiany ciąg dalszy – mówi się, że to ktoś bezpośrednio z kancelarii prezydenta Dudy. Pisowskie rączki wszędzie dosięgną

 6. Może koleżka pani Sadurskiej?

 7. Jaki by nie był ten prezes, to pierwsze, co powinien zrobić, to przywitać się z całym zakładem pracy, a nie żeby jego podwładni znali go jedynie z płatnych reklam w gazetach… Inna sprawa, że od początku było wiadomo, że ten pan wygra „konkurs”, bo miał go wygrać. Ale co to za prezes, który nie dąży do spotkania z pracownikami? Co to za prezes, który nie przyjdzie na produkcję i nawet nie zobaczy, jak to wszystko działa? Kto go tam widział? Nikt. A może woli zwiedzać już nową fabrykę na Felinie, bo po co zwiedzać stare mury pszczółkowe, nie? Prezes powinien być przede wszystkim dla ludzi, a nie chwalić się swoim CV w serwisach na necie. Co mnie obchodzi jakie on szkoły wyższe kończył (w dodatku prywatne, a więc płacisz – masz). Jego jakoś nie obchodzi, że tam ludzie po studiach robią, a jak chcieliby mieć umowy o pracę (chociaż), to się im mówi, że „nie, bo nie”.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo