Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Głębokiej z ul. Nadbystrzycką i korki przez nowe światła

Raz włączona raz wyłączona, tak ostatnio działa sygnalizacja świetlna w rejonie skrzyżowania ul. Głębokiej z ul. Nadbystrzycką i ul. Narutowicza. Oprócz tego zmieniono organizację ruchu.

Czytelnicy alarmują, że włączona w ostatnich dniach nowa sygnalizacja, w rejonie skrzyżowania ul. Głębokiej z ul. Narutowicza, ul. Nadbystrzycką i ul. Muzyczną sprawia, że tworzą się potężne korki na sąsiadujących ulicach. Kiedy zaś sygnalizacja jest wyłączona auta w miarę płynnie pokonują wiecznie zakorkowany odcinek ul. Narutowicza, od skrzyżowania z ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Głęboką. We wtorek, aby przejechać odcinek al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Lipową trzeba było odstać ponad 30 minut. Co ciekawe, pojazdy stały w miejscu, pomimo zmiany świateł.

– Przez ustawienie nowych świateł cały czas tworzą się korki, szczególnie na al. Piłsudskiego lewy pas do skrętu w lewo w ul. Narutowicza. Cała ul. Narutowicza stoi, bo światła przy ul. Głębokiej działają bardzo krótko. Jest godzina 20:20 i do tej pory wszystko stoi. Jeżdżę na taxi i w szczycie potrafią być korki, ale teraz to naprawdę się stoi – napisał do nas w poniedziałek czytelnik Adrian.

Co więcej, na skrzyżowaniu zmieniła się organizacja ruchu. Kierowcy jadący od strony ul. Nadbystrzyckiej w kierunku Narutowicza, wjeżdżając na lewy pas, muszą pamiętać, że obecnie jest od do skrętu w lewo, a nie jak wcześniej do jazdy w lewo i na wprost. Oczywiście część kierowców jedzie na pamięć i nadal porusza się prosto z lewego pasa. Rozwiązanie to wpłynie na jeszcze dłuższy korek na ul. Nadbystrzyckiej. Kierowcy jadący w kierunku centrum, po zmianie, są zmuszeni zajmować jeden pas ruchu.

W chwili obecnej sygnalizacja została wyłączona. Po otwarciu ul. Muzycznej okaże się, czy w ten rejon powrócą korki. Dopiero wtedy światła zostaną uruchomione w normalnym trybie.

2017-05-18 17:30:38
(fot. nadesłane Jakub)

Zobacz również

18 komentarzy

  1. Miało być ułatwienie a jest jak zwykle…..czyli niewypał .Takiego korka w sobotę o godz.10 na Nadbystrzyckiej w życiu nie widziałam

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew