690 680 960

Zmiana organizacji ruchu w rejonie placu Dworcowego

Od poniedziałku (7 marca) nastąpi zmiana organizacji ruchu, na czas prowadzonych robót przy placu Dworcowym. I etap prac zakłada utrudnienia do początku kwietnia.

Aby zachować ciągłość ruchu pieszego prace podzielono na dwa etapy. Etap I zakłada wyłączenie z ruchu całego placu Dworcowego w obrębie jezdni. Pozostaje zapewniony przejazd przez ul. Dworcową do ul. Pocztowej na istniejących zasadach. Ruch pieszy będzie odbywać się chodnikiem wzdłuż elewacji budynku Dworca. Postój taksówek zostanie przeniesiony na ul. Pocztową (naprzeciwko sklepu Żabka).

Z kolei etap II przywraca ruch pojazdów w obrębie placu Dworcowego i wygradza obszar chodnika przed zejściem do peronów. Utrudnieniem będzie zawężony odcinek chodnika przy dojściu do zejścia peronów.

Wygradzanie terenu na placu Dworcowym, w ramach I etapu, rozpocznie się 7 marca o godzinie 4:00 rano i potrwa do 2 kwietnia. Z kolei etap II planowany jest w terminie 4-15 kwietnia.

Wprowadzany projekt czasowej organizacji ruchu ma na celu umożliwienie prac związanych z budową sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami w obrębie placu Dworcowego do budynków Poczty Polskiej i PKP.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. A z pocztowej zakaz skrętu w prawo czyli w 1 maja to obowiązuje?Mam wrażenie że większość kierowców ma go w głębokim poważaniu.

  2. Zakaz skrętu jest. Ale skoro tam są setki sklepów i punktów usługowych to dostawy odbiory jakoś muszą być realizowane. Mieszkańcy też muszą dojechać. Nawet policja już to olewa bo zakaz ruchu i brak dojazdu to mówiąc politycznie to nie najlepszy pomysł 😁

  3. Gdzie powinny stawać taksówki na Pocztowej, w zatoczce czy na pasie ruchu na jezdni?

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej