690 680 960

Złodzieje połasili się na dziecięcy samochodzik. Zabytkowe autko wróciło już do właściciela (foto)

Zatrzymani zostali sprawcy kradzieży zabytkowego samochodzika dziecięcego „Moskwicz”, które zniknęło sprzed jednej z posesji. Autko należało do 5-letniego chłopca.

Wszystko wydarzyło się w jednej z miejscowości w gminie Wilkołaz w powiecie kraśnickim. 5-letni chłopiec jeździł sobie samochodzikiem – zabawką w pobliżu domu. W pewnym momencie zaparkował swoje autko w okolicach drogi, po czym zajął się inną zabawą. Kiedy po pewnym czasie wrócił na miejsce, jego pojazdu już nie było.

Rodzice chłopca powiadomili o kradzieży policję. Wartość zabytkowego samochodziku „Moskwicz” oszacowali na kwotę 3 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z Kraśnika.

Szybko wpadli oni na trop sprawców, którymi okazała się dwójka mieszkańców Kraśnika w wieku 20 i 33 lat. Policjanci ustalili, że tego dnia przejeżdżając w pobliżu dostrzegli pozostawione przez dziecko autko. Jak wyjaśniali, postanowili wykorzystać tę sytuację. Zatrzymali samochód po czym zapakowali do środka zdobycz, a po wszystkim szybko odjechali.

Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania jednego ze sprawców odnaleźli skradzioną zabawkę. Samochodzik wrócił już do swojego właściciela a sprawcom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)

14 komentarzy

 1. Wycieli katalizator?

  • Jak oni znaleźli ?? Pewnie po vinie , nie zdąźyli ingerować w numery i dlatego wpadli.

 2. Potrzebowali go

  Do przeprowadzenia specjalnej oparacji ale ale aktualnie zostały na nich nałożone sankcje….

 3. Chcieli uchronić nasze pociechy przed homoseksualizmem(powszechnie wiadomo, co napędza te autka)🤣🤣🤣.

 4. Widziałem Ptaka Cień

  że coś takiego jeszcze się uchowało? ale kiera to chyba od nartosanek.

 5. Jak wyjda to chłopiec będzie miał już ponad 10 lat. Franio pewnie zazdrości sprzętu.

 6. Panie, ten kawałek złomu to z 15 zł wart. Niech pan poważnie poda wartość, bo to w protokole będzie i odpowiada pan za fałszywe składanie zeznań.

  • żebyś się nie ździwił teraz jest moda na vintage, old schoolowe rzeczy! kiedyś może to był złomek teraz grube tys złotych kosztuje! sprawdź na alledrogo i na itp portalach

   • Ja się nie zdziwię, ale wytłumacz to jakiemuś prowincjonalnemu policjantowi, któremu nie chce się ganiać za złodziejami. Tu akurat poszło ze zrozumieniem. Chylę czoło.

 7. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Jakby to chodziło o”dorosłe’ auto to byłoby to krótkotrwałe użycie, ale jak przywłaszczył samochód zabawkę to kradzież ?

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas