690 680 960

Zlikwidowano szpecące miasto przystanki. Wymienione zostały na nowe

O tym w jakim stanie znajdowały się przystanki w Świdniku, wie chyba każdy mieszkaniec miasta. W końcu zapadła decyzja o ich wymianie.

W Świdniku kończy się wymiana wiat przystankowych. Nowe są estetyczne a przede wszystkim funkcjonalne, ze ścianami z hartowanego szkła oraz drewnianymi siedziskami i zostały ustawione w miejscu tych zniszczonych. Łącznie pojawiło się osiem nowych wiat, dwie przy al. Lotników Polskich, w pobliżu ul. Polnej oraz helikoptera, kolejne dwie przy ulicy Kosynierów obok kościoła i w rejonie ul. Hallera. Cztery wiaty stoją zaś przy ul. Racławickiej. Zostały zlokalizowane przy skrzyżowaniach z ulicami: Kopernika, Skarżyńskiego, Jarzębinową i Czereśniową.

Wiaty przystankowe zostały przed laty ustawione przez zewnętrznego inwestora, który prowadził tam działalność handlową w postaci kiosków „Ruch”. Z biegiem czasu firma zrezygnowała z kiosków, usunęła je a wiaty z roku na rok były w coraz gorszym stanie. Ich właściciel nie poczuwał się do obowiązku utrzymania ich w należytym stanie. W końcu władze miasta, nie mogąc patrzeć na szpecące miasto wiaty, postanowiły dogadać się z „Ruchem” na temat ich przejęcia.

Gdy się to udało, wiaty zostały odmalowane, wstawiono powybijane szyby i połamane ławki. Teraz przyszedł czas na ich wymianę. Wielkość poszczególnych konstrukcji zostały dostosowane do ilości pasażerów korzystających z danych przystanków. Za nowe wiaty miasto zapłaciło 150 tys. złotych.

Zlikwidowano szpecące miasto przystanki. Wymienione zostały na nowe

(fot. lublin112)
2015-12-04 20:17:55

7 komentarzy

 1. użycie słowa ,,miasto” pod takim zdjęciem to szydera ? Sorry, ale na przystanku liczy się równy krawężnik i łątwe wejście do autobusu stawiając minimalny krok z krawężnika…

 2. I uważam że to jakiś postępek pozytywny.

 3. I tak już jakiś głupek polamal ławkę na jednym przystanku, porażka!!! Ludzie ogarnięcie się, ktoś chce dobra dla waszego miasta a co wy robicie, niszczycie coś bo to nie wy kupiliscie

 4. przeciwko pisowi!

  Zaraz znajdzie się jakiś pedał z małym ptakiem i zdewastuje.

 5. Ten schodek przed wiatą, to zapewne ma pomóc osobom starszym i inwalidom z korzystania z zadaszenia
  i ławki? Świdnik miasto przyjazne niepełnosprawnym jak Lublin miastem inspiracji. Co za debile zatwierdzają takie rozwiązania? Może czas najwyższy podawać nazwiska tych geniuszy do publicznej wiadomości?

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas