690 680 960

Zlikwidowana dziupla samochodowa, 34-latek z 13 zarzutami paserstwa (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Terespolu oraz policjanci z Warszawy zatrzymali 34-latka i zlikwidowali dziuplę samochodową. Na miejscu zabezpieczono elementy ze skradzionych pojazdów oraz narzędzia służące do dokonywania przestępstw. Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są kolejne zatrzymania.

W minionym tygodniu, na podstawie uzyskanych informacji policjanci wspólnie z funkcjonariuszami posiadającymi kwalifikacje z zakresu badań mechanoskopijnych oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Terespolu pojawili się na terenie jednej z posesji w Wawrze, gdzie jak się okazało znajdowała się tzw. dziupla samochodowa.

Na miejscu zatrzymany został podejrzany 34-latek. Policjanci i strażnicy odnaleźli i zabezpieczyli części od samochodów w postaci skrzyń biegów, silników, podzespołów elektronicznych i karoserii pochodzących od kilkudziesięciu aut, co do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że pochodzą z przestępstw. W przypadku 13 elementów od razu ustalono, że są to części ze skradzionych pojazdów, lexusa, BMW, jeepów, renault, audi, chryslera i infiniti.

Policjanci zabezpieczyli również gotówkę na poczet przyszłych ewentualnych kar w kwocie 3 tysięcy złotych i numeratory służące do nanoszenia na metalowe elementy znaków w postaci cyfr arabskich i liter.

34-latek trafił do policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych na tym etapie postępowania śledczy z wydziału do walki z przestępczością samochodową przedstawili mu 13 zarzutów paserstwa. Część zabezpieczonych przedmiotów musi zostać poddana dokładniejszym badaniom przez biegłych. Nie wyklucza się kolejnych zarzutów.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci biorą pod uwagę kolejne zatrzymania.

(fot. NOSG)

4 komentarze

 1. Kiedy będą w końcu obcinane łapy takim?

  Nawet co najmniej 2 wózki sklepowe widać ukradzione.

 2. Zdecydujcie się ile w końcu miał lat, 34 czy 35.

 3. PISIOR PATOLOGIA

  pewnie wyborca pis

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas