Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zlewozmywaki dwukomorowe vs. zlewozmywaki jednokomorowe

Zlewozmywak to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego zlewozmywaka do kuchni nie jest łatwym zadaniem. Producenci oferują nam niezliczoną ilość produktów tego typu, różniących się między sobą specyfikacją, wyglądem czy oczywiście ceną.

Zlewozmywaki dwukomorowe

Kuchnia to niewątpliwie serce każdego domu. Zazwyczaj spędzamy w niej nasz wolny czas z pozostałymi domownikami. Dlatego też pomieszczenie to musi być urządzone w sposób nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Warto jest wykorzystać każdy dostępny centymetr, aby kuchnia była wygodna i łatwa w codziennym użytkowaniu.

Zlewozmywaki dwukomorowe vs. zlewozmywaki jednokomorowe

Doskonałym przykładem wyposażenia kuchennego, które odgrywa kluczową rolę w całym pomieszczeniu, jest zlewozmywak. Zlew kuchenny służy nam do mycia naczyń, opłukiwania owoców, warzyw lub mięsa, jak i napełniania większych pojemników z wodą. Ze zlewozmywaka korzystamy wielokrotnie każdego dnia. Z tego też względu musi on w pełni spełniać nasze wymagania oraz odpowiadać na nasze potrzeby. Przede wszystkim powinien być odpowiednio dopasowany do sposobu użytkowania, a tym samym mieć optymalną pojemność oraz wymiary zewnętrzne. Zlewozmywaki jednokomorowe doskonale sprawdzą się w kuchniach ze zmywarką, w których zlew jest rzadziej wykorzystywany do mycia naczyń. Jeżeli będzie nam służył tylko do opłukiwania produktów spożywczych oraz napełniania wodą np. czajnika czy ekspresu do kawy, jedna komora w zupełności nam wystarczy. Zlewozmywak jednokomorowy polecany jest także kuchniom o nieco mniejszym metrażu – np. kuchni w bloku. Ograniczona ilość miejsca wymaga optymalnych pod względem wymiarów rozwiązań.

Zlewozmywaki jednokomorowe

Alternatywą dla zlewu kuchennego jednokomorowego jest zlewozmywak dwukomorowy. Wyposażenie tego typu idealnie odnajdzie się w kuchniach przestrzennych i dużych. Dwie komory zapewniają wygodę oraz komfort podczas wykonywania codziennych czynności w kuchni. Zlew kuchenny dwukomorowy warto zamontować w pomieszczeniach nieposiadających zmywarki. Dwie komory sprawdzą się również w przypadku osób, które lubią dużo gotować i robią to bardzo często.

Aby całość spełniała swoje podstawowe funkcje, zlewozmywak należy wyposażyć w baterie kuchenne. Obecnie producenci oferują nam niezliczoną ilość rozwiązań. Możemy wybierać spośród modeli z elastyczną wylewką, składanych, stojących ściennych czy nawet do filtrowania wody. Wybór właściwej baterii zależy wyłącznie od naszych potrzeb oraz wymagań. Podobnie sprawa wygląda jeżeli chodzi o baterie łazienkowe. Możemy znaleźć modele wykonane z różnych materiałów, w zróżnicowanej kolorystyce oraz z posiadające różne funkcje.