Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zgubił kartę płatniczą w sklepie, nieuczciwa znalazczyni zapłaciła nią 10 razy za zakupy

Policjanci ze Skierbieszowa zatrzymali kobietę, która dziesięciokrotnie zrobiła zakupy przywłaszczoną kartą. Wkrótce 37-latka stanie przed sądem, za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 21-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów złożył zawiadomienie o przywłaszczeniu jego karty kredytowej. Mężczyzna przekazał zamojskim policjantom, że przy użyciu karty osoba nieuprawniona dokonywała transakcji. Ktoś dziesięciokrotnie płacił kartą za zakupy, uszczuplając jego oszczędności na łączną kwotę blisko 400 złotych.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Skierbieszowie. Mundurowi ustalili, że pokrzywdzony kartę kredytową zgubił w jednym ze sklepów na terenie gminy. Pomocny w tej sprawie okazał się sklepowy monitoring. Po jego przejrzeniu policjanci ustalili, że związek z przestępstwem ma 37-letnia mieszkanka gminy Skierbieszów.

Jeszcze wczoraj podejrzana została zatrzymana. Również wczoraj usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem. W czasie przesłuchania przyznała się do zarzucanych czynów, skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze i zobowiązała się do naprawienia wyrządzonej szkody. Teraz losem 37-latki zajmie się sąd. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. A jak zablokowaną kartą ona dokonywała transakcji???????

 2. Wyniosłaby te towary za 400 że sklepu, to by jej tylko grzywna groziła.
  10-krotne zakupy cudzą kartą zaś można podciągnąć pod typ kwalifikowany (uczynienie sobie źródła przychodów)… na sankach się pewnie nie skończy, pójdzie siedzieć.

 3. Za dokonanie zakupów cudzą kartą na śmieszną kwotę – do 10 lat pozbawienia wolności.
  Za zabicie pieszego na przejściu – do 8 lat pozbawienia wolności.

  Witamy w Klechistanie!

  • Raczej rabinacie. Podskoczysz kapłanom kapitalizmu i świętego kredytu – gorzej niżbyś zabił.

 4. Surowo karana w tym kraju jest tylko przestępcza biedota. Ktoś zapłaci nieswoją kartą, da komuś w dziób i zabierze telefon, ukradnie rower, to wtedy policja i prokuratura prężą muskuły i pokazują, jak dzielnie walczą z przestępczością.

  Ale jak kroisz ludzi na ciężką forsą w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej (jako „pracodawca” nie płacący za pracę, właściciel komisu przywłaszczający forsę za pozostawione u niego samochody, restaurator oszukujący klientów na składzie i gramaturze posiłków), to wtedy policja jest „bezradna”: „to nie nasza sprawa”, „proszę iść z tym do sądu”, „to sprawa cywilna”.

  • policja ma to w d…, bo sądy wypuszczają kolesi – jak tego ostatniego robala albo ślepego TW Lesia

 5. Złodziejka zdziwiła się, że kradzież podlega karze. Znalezione i zabrane, to niestety jest kradzież a poza tym ona znalazła kartę, gdyby ją trzymała w szufladzie byłoby tylko przywłaszczenie kawałka plastiku. To naprawdę bardzo prosta zasada: NIE MOJE – NIE BIORĘ.

 6. Kajfasz ,sama prawda i tylko prawda .Oni potrafią karać tylko biedaków …jak trafi się cwaniak w rodzaju tych co opisałeś ,czyli własciciel komisu przywłaszczajacy pieniadze za sprzedane auta ,pracodawca okradajacy pracowników ,czy inny cwaniak niepłacacy za wynajmowane mieszkanie ,to już „my tu nic nie możemy proszę zakładać sprawę cywilną ” ….tacy są „skuteczni „

 7. Durne prawo. Zabijasz pieszego – puszczaja Cie wolno, a tu afera o 400 zeta 🙁

 8. Za stówkę dolców 10 lat ciupy i darmowy wikt, zaś za kradzież kamienic ze Skarbu Państwa nie siedzi nikt, tylko dostaje się błogosławieństwo i list żelazny na dalszą miodną drogę.

 9. Wypuszczać wszystkich, 400 zeta, a co tam, także twoje kolego, zlikwidować policję, będzie wspaniałe… ciekawe kiedy kierowca nie ponosi kary kiedy zabije pieszego? Chyba jedynie kiedy pieszy jest nietrzeźwy i zostaje potrącony poza wyznaczonym miejscem do przejścia, bądź to drugie

Z kraju