Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych

Lublin
2019-01-12, 12:00

Już w najbliższą sobotę, 12 stycznia, Tarasy Zamkowe zapraszają wszystkich lublinian na akcję profilaktyczną „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie”, w trakcie której będzie można skontrolować stan swojego zdrowia, otrzymać porady dietetyczne oraz informacje prawne. Bezpłatne badania i przeglądy przeprowadzą studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego, a informacji prawnych udzielą studenci prawa z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Akcja profilaktyczna w Tarasach Zamkowych to doskonała okazja, aby zadbać o zdrowie i podtrzymać postanowienia noworoczne. Warto więc wybrać się 12 stycznia do centrum handlowego na spotkanie ze specjalistami i skontrolować stan swojego organizmu. W tym dniu każdy chętny będzie mógł porozmawiać ze studentami o prawidłowym przygotowaniu się do badań profilaktycznych, diecie i informacjach prawnych dot. m. in. Karty EKUZ.

Na poziomie -2, w godz. 12.00 – 16.00, będzie można zbadać poziom glukozy, ciśnienie tętnicze, poznać skład masy ciała oraz otrzymać porady dietetyczne. W czasie trwania akcji na specjalnych stanowiskach przeprowadzane będą przeglądy stomatologiczne. Ponadto każdy chętny uzyska informacje prawne dotyczące służb zdrowia poza granicami Polski podczas wyjazdów świątecznych, noworocznych oraz wypoczynkowych.

– W imieniu studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz studentów UMCS serdecznie zapraszam na akcję profilaktyczną w Tarasach Zamkowych. Ubiegłorocznemu Światowemu Dniu Zdrowia przyświecała wizja „Zdrowie dla wszystkich”. W związku z tym pragniemy przedłużyć to świetne hasło łącząc je z noworocznymi postanowieniami poprzez organizację badań profilaktycznych. Tym samym chcemy zachęcić lokalną społeczność do regularnego wykonywania podstawowych badań diagnostycznych, które pozwolą odpowiednio wcześnie wykryć chorobę – mówi Aleksandra Buczak koordynator do spraw profilaktyki Organizacji Młodzi Medycy – EMSA Lublin.

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo