Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zdrowie pod kontrolą. Akcja profilaktyczna w VIVO! Lublin, skorzystaj z bezpłatnych badań

W sobotę, 18 listopada, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland oraz centrum handlowe VIVO! Lublin zapraszają lublinian na akcję profilaktyczną, w trakcie której będzie można skontrolować stan swojego zdrowia. Bezpłatne badania w ramach wydarzenia „Zdrowie pod kontrola” studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie będą prowadzić w godzinach 10 – 18.

Akcja profilaktyczna w VIVO! Lublin to doskonała okazja, aby zadbać o zdrowie swoje i najbliższych. Warto więc wybrać się w sobotę 18 listopada do centrum handlowego VIVO! Lublin na spotkanie ze specjalistami i skontrolować stan swojego organizmu. Na holu głównym (poziom 0), w godz. 10.00-18.00, na wszystkich chętnych czekać będą m.in.: pomiary ciśnienia tętniczego i glikemii, porady dietetyczne, szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy i naukę na fantomach, edukację nt. zdrowego stylu życia , profilaktyki raka szyjki macicy, profilaktyki raka jądra, profilaktyki raka piersi. Znajdą się tam też stoiska przygotowane przez studentów z Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, Studenckiego Koła Ratownictwa Medycznego, Studenckiego Koła Położnictwa, a także Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych.

Organizatorzy przewidzieli też atrakcje dla dzieci. Najmłodsi będą mieli okazję opatrywać misie w Szpitalu Pluszowego Misia.

Zdrowie pod Kontrolą jest flagowym projektem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Jest to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych działająca aż w 19 oddziałach. Stanowi część międzynarodowej Federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

Dodaj komentarz

Z kraju