Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie trzech pojazdów na skrzyżowaniu. Jeden z kierowców zignorował wskazania sygnalizacji (zdjęcia)

W poniedziałek po południu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Filaretów doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Nie ma utrudnień w ruchu, uszkodzone pojazdy stoją poza jezdnią.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 14.00 na skrzyżowaniu ul. Filaretów z ul. Jana Pawła II w Lublinie. Służby ratunkowe przyjęły głoszenie o zderzeniu trzech pojazdów osobowych.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca volvo poruszał się ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Nadbystrzyckiej. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej i doprowadził do zderzenia z toyotą oraz hyundaiem, które poruszały się ul. Filaretów od strony centrum. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Obecnie uszkodzone pojazdy stoją poza jezdnią. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zderzenia pojazdów.

(Zdjęcia: lublin112.pl\nadesłane Dariusz)

19 komentarzy

 1. Komu szkodziły działające rejestratory wjazdu na czerwonym?

 2. (Nie)zdziwiona sytuacją

  Na Jana Pawla wjezdzanie na czerwonym to niestety codziennosc, a cudem tylko czasem dochodzi do stluczek i wypadków (na szczęście)

  • przejazd na czerwonym nawet 2 pojazdów staje się normą

   • Bo to jest takie sprzężenie zwrotne. Policja nie wystawia mandatów, bo im się nie chce nic robić, albo wolą karać pieszych za przechodzenie na czerwonym. Stosunek liczby policji do kierowców też jest zbyt mały, więc Ci udają, że nie widzą wykroczeń. Prowadzi to do tego, że pojawia się przyzwolenie na łamanie przepisów. To sprawia, że wykroczeń jest tak dużo, że policja tym bardziej udaje, że ich nie dostrzega.
    Wiele lat temu, tak stało się np.: z niezatrzymywaniem na zielonej strzałce, jeździe rowerem po chodniku, czy nieprawidłowym parkowaniem. Teraz, powoli tak się robi z wczesnym czerwonym i skrętem w prawo na czerwonym. Stanie się to tak powszechne zjawisko, że policjanci będą udawali, że nie widzą.
    Najlepsze w tym jest jeszcze to, że na nowych skrzyżowaniach są zainstalowane rejestratory wjazdu na czerwonym, ale one nie działają.

    • Głupoty piszesz. W Lublinie nie ma ani jednego rejestratora, który rejestruje wjazd na czerwonym. Te urządzenia stosuje ITD. Wejdź na ich stronę i sprawdź gdzie się tego rodzaju urządzenia znajdują.

     • „Zupa” jaki ty „mądry” jesteś i „bystry” jak spuszczona woda w sedesie 🙂
      Przecież „Franio” wyraźnie napisał o zainstalowanych rejestratorach, które nie działają.
      Jeśli nie działają to chyba logiczne, że nie rejestrują wjazdy pojazdu na czerwonym świetle.
      Tak trudno to zrozumieć?
      I nie odsyłaj na stronę ITD bo wbrew temu co piszesz, nie ma tam wykazu gdzie takie urządzenia się znajdują lecz miejsca, gdzie takie urządzenia już działają i rejestrują.
      Też tego nie potrafisz zrozumieć?

 3. Dobrze, że ten na zielonym maił pierwszeństwo… hahahah. Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo. Teraz się nauczy, że zielone pierwszeństwa nie daje i trzeba się zatrzymać i rozglądać bo tak uczą w przedszkolu a nie jechać jak święta krowa bo ktoś dał pierwszeństwo. Przecież ten kierowca co wjechał to mógł mieć udar, wylew albo zawał.. Hamulec zepsuty. Jeżdżą jak św. krowy bo ktoś dał pierwszeństwo. Głupie przepisy!

  • Rozpędzony samochód nie zatrzyma się w miejscu, tylko dlatego, że na sygnalizatorze pali się czerwone.

  • Głupie przepisy, rondo źle zaprojektowane, a drogowcy nie posypali przed tym samochodem.

  • Głupoty piszesz. W Lublinie nie ma ani jednego rejestratora, który rejestruje wjazd na czerwonym. Te urządzenia stosuje ITD. Wejdź na ich stronę i sprawdź gdzie się tego rodzaju urządzenia znajdują.

 4. Pierwszy przypadek w mieście, że bolciarz jest ofiarą a nie sprawcą 😳

 5. Wariat się jokera naoglądał i myśli że jest głównym bohaterem. Zamknąć go zanim kogoś zabije

 6. Bolt już pewnie jeździ poklejony taśmą.

 7. Tłumoki nie wiedzą co oznacza żółte i czerwone światło. Średniowiecze.

 8. DODAJMY ŻE WJECHAŁ NA SKRZYŻOWANIE GDY AKURAT ZAPALIŁO SIĘ ZIELONE DLA PIESZYCH CUD ŻE NIKOGO NIE ZABIŁ

 9. ” kierownica volvo poruszał się ul. Jana Pawła II” Serio? :-))

 10. nie jestem rasista, nie mam nic do rasistow

  czerwone nie oznacza stop, tylko tyle, ze sygnalizacja dziala.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport