690 680 960

Zderzenie i dachowanie. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Mołodiatycze doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych i dachowania jednego z nich. Do szpitala trafiła jedna osoba. Przez ponad trzy godziny droga w miejscu wypadku była zablokowana.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 12.00 w miejscowości Mołodiatycze w powiecie hrubieszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna z JRG Hrubieszów, OSP Trzeszczany oraz OSP Mołodiatycze, a także policja.

W rejonie wypadku ratownicy zastali dwa dość mocno rozbite pojazdy osobowe. Jeden pojazd leżał na dachu, a drugi w odległości 100 metrów znajdował się na kołach na drodze. Osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych.

– W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Druga osoba, która kierowała pojazdem nie uskarżała się na żadne dolegliwości i została na miejscu zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, stabilizacji pojazdu i zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi – relacjonuje info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz z KP PSP w Hrubieszowie.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Zderzenie i dachowanie. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Zderzenie i dachowanie. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Zderzenie i dachowanie. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Zderzenie i dachowanie. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Zderzenie i dachowanie. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Zderzenie i dachowanie. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. str. Rymowicz Kamil)

19 komentarzy

 1. --------------------

  nowy asfalt to trzeba szaleć

  • O to to.
   Była dziurawa droga czy gruntówka, to jeździło się 20-40km/h i narzekało się, że dziury.
   Gdy zrobiło się równo, to nie jedzie się spokojnie powiedzmy 50km/h i cieszy tym, że droga równa (oraz tym, że jedziemy szybciej niż wcześniej), lecz ciśnie się co najmniej 80km/h z obawą, żeby policja nie złupiła.
   Wniosek: Lepiej dróg nie remontować.

 2. Jeżeli na drodze spotyka się pieszy z rowerzystą, i oni oboje kierują samochodami, to nie może się dobrze skończyć.

 3. Po zdradliwej pogodzie jesienią 2022, potem zimą 2022/2023, przyszła wiosna 2023. A z nią pogoda uniemożliwiająca jazdę najlepszym kierowcom Europy. Deszcz, słońce, śnieg, spadające liście… A do tego drogi źle oznakowane, niehomogenizowane suszarki, 80-letnie spinterki…

 4. maly zakrecik ale slisko i szybko bylo

  • Niedostosowanie krzywizny łuku do prędkości poruszającego się pojazdu. Projektanta do więzienia.

 5. Rowery na księżyc

  Za kilka dni drogi będą znowu okupowane przez terrorystów rowerowych. Będzie jechał taki kaskader 15km/h gdzie ograniczenie jest do 90km/h. Policja nie widzi problemu, że taki kaskader tamuje ruch i stwarza zagrożenie. Jak będę jechał15km/h w tym samym miejscu to dostanę mandat. Chore prawo. .

  • 1. To z jaką prędkością Ty jesteś w stanie rowerem jechać?
   2. Jeżeli traktor jedzie 25km/h to kierujący traktorem też powinien mandat dostać?
   3. A jeżeli na autostradzie ktoś jedzie z przyczepką 80km/h to też powinien mandat dostać, bo niektórzy jadą 140kmh?
   4. Piszesz jakbyś sam kiedyś spadł z rowerka na głowę. Miałeś OC wtedy?

  • 5. Nie ma to jak pod artykułem z wypadku z udziałem 2 samochodów, napisać coś o rowerzystach. Jaki to ma związek ze zdarzeniem?

  • 6. Jeżeli masz problem z wyprzedzeniem prawidłowo poruszającego się rowerzysty – to znaczy, że to z Tobą jest problem.

  • 7. Przeszkadza Ci rowerzysta na jezdni, ale gdy pojawia się pomysł budowy drogi rowerowej, czy wyznaczenia pasa rowerowego to jesteś za pewne przeciw. Gdzie tu sens?

  • 8. Napisz jeszcze, że jak ktoś chce jechać rowerem np. do pracy to niech się zatrudni jako leśniczy. Wtedy będzie do pracy jechał przez las, a nie przeszkadzał kierowcom poruszając się rowerem po „drodze dla samochodów”.

 6. Rowery na księżyc

  Mam problem z wyprzedzeniem kolarza bo stwarza to niebezpieczeństwo. To niech rower mają trójkąty, że są pojazdami wolnobieżnymi i niech nie przekraczają 25km/h po za terenem zabudowanym i 5km/h w zabudowanym.

  • 1. Jeżeli masz problem z wyprzedzenie rowerzysty – to powtarzam, że nie powinieneś kierować.
   I jak w takim razie wszedłeś w posiadanie Prawa Jazdy skoro nie potrafisz kierować? PJ dostałeś za masło?

   2. Skoro wyprzedzanie stwarza zagrożenie – to sugerujesz, żeby tego manewru zabronić?

   3. „pojazd wolnobieżny – pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego”

   rower choć porusza się dość wolno (z prędkością pojazdu wolnobieżnego) to jednak pojazdem wolnobieżnym nie jest, bo nie jest pojazdem silnikowym

  • 4. Wyprzedzenie akurat rowerzysty jest najprostszym ze wszystkich wyprzedzanych uczestników ruchu.
   Bo:
   -nie ogranicza on widoczności (nawet gdyby jechał środkiem pasa ruchu)
   -zajmuje mało miejsca na jezdni (nawet gdyby jechał środkiem pasa ruchu)
   -porusza się znacznie wolniej co sprawia, że manewr wyprzedzania można wykonać w bardzo krótkim czasie i mając mało miejsca

 7. Jeśli byłyby to osoby miejscowe to by wiedziały, że to niebezpieczny odcinek drogi i trzeba na nim uważać. Bez względu na to czy to rowerzyści obecnie jadący samochodami.

  • Beznadziejny wniosek.
   Oznaczałoby to, że w każdym nowym i nieznanym miejscu można sobie legalnie wypadek spowodować.
   Prawo Jazdy ma się na wszystkie drogi. Nie tylko na te, który się zna.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.0199zł -0.01%
 • GBP 5.0597zł -0.12%
 • EUR 4.3334zł -0.11%
 • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas