Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie ciężarówki z ciągnikiem rolniczym. Nie żyje jedna osoba

Wczoraj po południu w miejscowości Władysławów doszło do tragicznego wypadku drogowego. W zderzeniu ciężarówki z ciągnikiem rolniczym zginęła jedna osoba.

Do wypadku doszło w środę po południu na drodze powiatowej w miejscowości Władysławów.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 44-latek kierujący samochodem ciężarowym marki DAF z dołączoną naczepą uderzył w ciągnik rolniczy marki Ursus, którym kierował 53-latek. Niestety w wyniku tego zdarzenia traktorzysta zmarł na miejscu wypadku w wyniku odniesionych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w trakcie wyprzedzania ciągnika rolniczego przez ciężarówkę. Najprawdopodobniej w tym czasie 53-latek skręcał w boczną drogę.

Trwa nadal ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

68-134870

68-134869

2018-09-27 09:30:50
(fot. Policja Łuków)

18 komentarzy

  1. wyprzedzał na podwójnej ciągłej gratuluję kierowcy daf

    • Pomyśl, to nie boli – jeśli wyprzedzał na podwójnej ciągłej, to kierujący ciągnikiem też musiał przejechać przez podwójną ciągłą.
      Dopóki przez podwójną ciągłą przejachałby tylko jeden z nich, nic by się nie stało.
      Traktorzysta zginął, bo obydwaj przejechali przez podwójną ciągłą.

      • Ciągnikiem mógł skręcać w prawo a gruber zachodzi wystarczająco daleko aby zaczepić o ciężarówkę

      • Ale. pie….sz tak ci się nudzi zginął czlowkiek tirem go zaczepił .a ty jakieś domysły masz nic nie warte

    • Poczytaj gdzie mozna wyprzedzac pojazd wolnobiezny. I oddaj prawo jazdy ktore znalazles w lejsach.

    • Jak powszechnie wiadomo (potwierdzają to incydenty na parkingach pod hipermarketami) znaki poziome mogą tylko uzupełniać to co wskazują znaki pionowe. Jeśli nie ma znaku pionowego, wówczas znak poziomy nie znaczy nic, albo tyle co rysunki dzieci kredą na asfalcie

      • Linia zatrzymania warunkowego obowiązuje tylko ze znakiem pionowym. Linia podwójna ciągła jest znakiem obowiązującym niezależnie od tego, czy jest jakiś znak poziomy. Tak trudno to zrozumieć?

  2. jak by nie było znaku przejście dla pieszych pionowego a były by narysowane pasy przejścia dla pieszy to też należy je traktować jak rysunki zastanówcie sie matoły

    • Na parkingach pod hipermarketami pierwszeństwo ma jadący z prawej strony niezależnie od „rysunków” na asfalcie. Niejeden już się naciął i zapłacił mandat. To jest idiotyczne, ale takie przypadki były, matoły

  3. nie wolno przekraczać podwójnej ciągłej choćby ten przed tobą złamał przepisy

    • Jest droga, która jest prosta, (Wilczopole-Dominów), o długości 1km. Teren płaski. Na całym odcinku jest podwójna ciągła. Jak rozumiem nie wyprzedziłbyś rowerzysty, nawet gdyby z naprzeciwka nic nie jechało? Tylko jechał za nim 10-15 km/h przez 1km? Ciekaw jestem jaka mądra głowa wpadła na pomysł podwójnej ciągłej na całym odcinku drogi.

      • Nie wolno przekraczać linii podwójnej ciągłej . To fakt . A co z tym przepisem w zimie , gdy śnieg pokryje asfalt i nic nie widać , a znaku zakazu wyprzedzania brak ? No jureczku , rusz mądrą głową i napisz .

  4. jeśli nie przekroczy się podwójnej ciągłej według przepisów można wyprzedzić rowerzystę do abc

    • Minimalny odstęp od wyprzedzanego rowerzysty to 1m. Dla bezpieczeństwa lepiej zachować większy. Bezpiecznie nie wyprzedzisz bez przekraczania podwójnej ciągłej. Chyba, że będziesz ryzykował potrącenie w imię przestrzegania przepisów, gdy rowerzysta lekko skręci w lewo podczas wyprzedzania.

  5. nawet jeżeli na podwójnej wyprzedzał pojazd to popełnił wykroczenie za co grozi mandat, a na zmieniającym kierunek ruchu traktorem ciążą obowiązki. Za brak przestrzegania tych obowiązków zapłacił życiem. Przestroga dla innych: co jest ważniejsze? Zapamiętaj zmieniasz kierunek sprawdź czy akurat nikt nie wyprzedza bo kierunkowskaz do niczego nie uprawnia!

    • …ale najpierw przeczytaj kodeks ze zrozumieniem…
      Art. 24. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

      1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

      2) kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;

      3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

Z kraju