Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie auta osobowego ze skuterem. 20-latek po reanimacji trafił do szpitala

Wczoraj wieczorem w Bystrzycy doszło do zderzenia pojazdu osobowego z motorowerem. Poszkodowany 20-latek po akcji reanimacyjnej został przetransportowany do szpitala.

W środę wieczorem w miejscowości Bystrzyca w powiecie kraśnickim doszło do zderzenia pojazdu osobowego ze skuterem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący daihatsu jechał za motorowerem w kierunku Lublina od strony Zakrzówka. 49-letni kierowca samochodu podczas manewru omijania uderzył w tył jadącego przed nim motoroweru. Po zderzeniu jednoślad zatrzymał się przed samochodem, zaś 20-latek podróżujący motorowerem upadł na jezdnię bez oznak życia. Młody mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał.

Niemal od razu na miejsce wypadku najechali dwaj funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Aspirant sztabowy Paweł Kawa oraz sierżant Damian Kowal wracali ze służby. Zabezpieczyli miejsce wypadku i szybko przystąpili do akcji reanimacyjnej 20-latka, który nie oddychał. Dzięki tym działaniom udało się przywrócić u młodego mężczyzny funkcje życiowe.

Kolejne działania ratownicze kontynuował zespół ratownictwa medycznego. 20-latek został przetransportowany do szpitala. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. 49-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że motorowerzysta w pewnym momencie w ostatniej chwili zmienił kierunek skrętu i jego sygnalizację, dlatego doszło do zdarzenia. Jak było w rzeczywistości ustali prowadzone postępowanie.

(fot. Policja Kraśnik)

8 komentarzy

 1. Dlaczego nigdy nie zdarza się, że przy wyprzedzaniu roweru albo skutera pojazdem najeżdżającym jest inny rower, albo skuter? Zawsze jest to samochód.
  Oczywiście rowerzyści czy skuterzyści czasem się zderzają – przy wymijaniu, na skrzyżowaniach, ale wypadku polegającego na zderzeniu 2 jednośladów podczas wyprzedzania jeszcze nie słyszałem.

 2. Dobrze, że skutery są wyposażone w fabryczne, niedemontowalne oświetlenie, bo gdyby nie to, to pierwszym zarzutem byłoby to, że skuterzysta nie miał oświetlenia.

 3. Zasada zachowania szczególnej ostrożności, szczególnie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego przestaje obowiązywać, gdy spieszymy się na mecz Ligi Mistrzów.

  • Nie wiemy jak było ale jeśli ktoś posiada uprawnienia i minimum wiedzy o przepisach ruchu drogowego , wie że osoba wykonująca manewr skrętu w lewo powinna się upewnić że może ten manewr bezpiecznie wykonać.
   Po twoich wypowiedziach nie widzę abyś takową wiedzę posiadał.

 4. Jak to jest pisać z samym sobą?

 5. Bardzo prawdziwy artykuł. Ale to bardzo. … Po prostu nagroda by się jakaś zdała. Tylko jeszcze nie wiem dla kogo…. Lublin 112 czy informatora z policji….? I nie wiem za co…..

  Artykuł wręcz porywający w prawdziwości faktów i zdarzeń…..

  Szkoda , że policja zapomniała po zasługach swoich funkcjonariuszy dodać o dwóch jednostkach Straży pożarnej – Jednej ochotniczej z Zakrzówka i drugiej jednostki JRG Kraśnik, które również były na miejscu zdarzenia. Ochotnicy z Zakrzówka dojechali kilka chwil po załodze patrolu drogowego policji z Kraśnika i przystąpili do opatrzenia poszkodowanego. Założyli mu również kołnierz i sprawdzili czy nie ma dodatkowych obrażeń. A nawet regulaminowo pomogli załodze zespołu ratownictwa medycznego na ich swojej desce przetransportować kierowcę skutera do ambulansu . Tego policjanci nie robili , więc proszę o pisanie prawdy. W artykule brak o tych wszystkich szczegółach wzmianki. Wstyd redakcjo, albo wstyd służby prasowe Pol. Widać strażacy są niepotrzebni….. Tak czy siak pozdrowienia dla KSRG Zakrzówek i straży z Kraśnika od mieszkańca Bystrzycy i nie tylko . Tak trzymać.

  • Informacja przekazana przez rzecznika policji do kilkudziesięciu portali informacyjnych, radia i tv. Zastrzeżenie należy przekazać do rzecznika policji, nie do nas.

   • Odzyskałem wiarę w Waszą rzetelność prasową 🙂 Pozdrawiam Lublin112 . Tym razem nikogo więcej 🙂