Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie aut na ul. Pogodnej. Starszy kierowca nie zatrzymał się na STOP-ie

Na szczęście nikt nie ucierpiał w zderzeniu dwóch aut, jakie miało miejsce dzisiaj przed południem na lubelskich Bronowicach. Nie było większych utrudnień w ruchu.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 11 na ul. Pogodnej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Grabskiego zderzyły się dwa samochody: osobowy i dostawczy. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący kią 78 -letni mężczyzna jechał ul. Pogodną od strony ul. Krańcowej. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował znak STOP, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z autem dostawczym, którego kierowca jechał w kierunku Drogi Męczenników Majdanka.

Podróżujące pojazdami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Nie było większych utrudnień w ruchu.

2018-07-18_13.06.01

2018-07-18 13:11:15
(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. O znowu Audi! Wszędzie pełno jest małolatów jadących z nadmierną prędkością jakimś Audi albo BMW. Sądząc po uszkodzeniach prędkość była ogromna i pewnie stracił panowanie nad pojazdem. Sprawę należy zgłosić do kurii i sołtysa.

  • Kiedy osoba starsza powodu kolizję/wypadek przyczyną często są ograniczenia wynikające z wieku. Gorszy wzrok, ogląd sytuacji, gorszy refleks itp. Wynika to z racji wieku i nie da się na to wiele poradzić. Można pozbawić takie osoby PJ ze względów zdrowotnych i tak to się prędzej czy później dla takich osób kończy.
   Młodzieńcza/wiejska głupota/wścieklizna drogowa i wynikające z tego niebezpieczeństwo ma zupełnie inne podłoże. To jest działanie umyślnym i celowe. Wynikające tylko z potrzeby zaspokojenia potrzeb młodego/bezmyślnego kubicy (najcześciej gówniarza w 20-letnim aŁdi/BMW, często po pijaku).
   Zdecydowanej większości wypadków spowodowanych przez grono osób, które bronisz, można by w łatwy sposób uniknąć. Wystarczyłoby przestrzegać najprostszych zasad ruchu.

   Konkluzja. Taka różnica:
   -dziadek jedzie źle, bo już nie potrafi (jeżeli zdaje sobie z tego sprawę/ma takie podejrzenia powinien się przebadać/zrezygnować z kierowania)
   -20-letni idiota w 20-letnim aŁdi jedzie jak idiota, bo to mu stwarza frajdę, bo szybka jazda jest uznawana za fajną, bo poczuje się lepiej, gdy wyprzedzi kogoś jadącego wolniej (w jego mniemaniu źle)
   1. Jednym i drugim trzeba pozbawiać Praw Jazdy.
   2. Działanie umyślne jest gorsze.

  • Zaczęło padać. Podejrzewam, że jutro rano przeczytamy jeszcze o kilku drzewach, które stanęły na drodze szybkim i wściekłym… i oczywiście jeżdżącym bezpiecznie.

 2. Nie podzielam zdania: „Na szczęście nikt nie ucierpiał…”, a powinien ucierpieć, sprawca.
  Może dziadziowi klepeczki naskoczyłyby na właściwe miejsce, mógł też frajdę sprawić grabarzowi.

 3. No to po prawku u dziadka

 4. Ja również nigdy nie podzielam zdania „na szczeście nikt nie ucierpiał” …sprawcom życzę zawsze max cierpień i kary …jest wina powinna być i adekwatna do winy kara …proste ….

 5. Gratulacje dla starszego Pana. Mistrzostwo swiata w jego wykonaniu. Po 60 roku zycia nalezy wprowadzic okresowe PJ i badania percepcji…nie pierwsza taka sytuacja ktora widzialem…totalna ignorancja oznakowania i brak koncentracji w trakcie jazdy….zawsze sie jakos udawalo? Do czasu.

 6. A podobno wypadki powodują tylko młodzi, gniewni? A dziadki ledwo widzące i słyszące to co? Gdzie są ci wszyscy co tak wieszają psy na młodych kierowcach?

Z kraju